ÇEDES TOPLANTISI YAPILDI

Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES) koordinatör öğretmenleri bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

ÇEDES TOPLANTISI YAPILDI
Yayınlama: 25.12.2023
Düzenleme: 25.12.2023 16:08
21
A+
A-

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Hacı Arslan, Bakanlık ÇEDES Projesi Koordinatörleri ve ÇEDES Okul Koordinatör Öğretmenleri katıldı.

Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES) toplantısında konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran; projenin, ahlaklı, duyarlı ve insanlığa faydalı bireyler yetiştirme amacına vurgu yapıp bu projenin özellikle günümüzde yaşanan afetler ve uluslararası sorunlar karşısında büyük önem taşıdığını belirtti.

Müdür Kurtaran, konuşmasında İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırıları ve dünya çapında yaşanan çaresizliklere değindi. Bu bağlamda, afetlere ve küresel sorunlara karşı bilinçli ve donanımlı bir neslin yetiştirilmesinin önemine işaret etti. İsrail’in terör eylemlerine karşı çaresiz kalmayan, dünyayı daha adil ve yaşanabilir bir yer yapmak için gerekli bilgi, teknoloji ve güce sahip bir neslin yetişmesinin gerekliliğini vurguladı.

“PROJE, AHLAKLI, DUYARLI VE İNSANLIĞA FAYDALI BİREYLERİN YETİŞMESİNİ HEDEFLİYOR”

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ‘Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum’ projesinin, öğrencileri milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlere sahip çıkacak şekilde yetiştirmeyi hedeflediğini söyledi. Proje, öğrencilerin çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve sosyal sorumluluk sahibi bireyler olarak gelişmelerini amaçlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından toplantı Şube Müdürü Hacı Arslan, Bakanlık ÇEDES Projesi Koordinatörleri Abdülaziz Güven ve Nuray Uğurluoğlu’nun öğretmenlere yönelik bilgilendirmeleriyle devam etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ilgili genel müdürlüklerince imzalanan protokol kapsamında Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi hayata geçirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.