CANSUYU’NUN HEDEFİ 100 BİN KURBAN

Yıllardır başta kriz bölgeleri olmak üzere birçok alanda Anadolu’nun yardım eli olarak faaliyetlerini sürdüren Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Batman temsilcisi Mehmet Emin Turan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gerçekleştirdikleri yardım çalışmaları ve kurban organizasyonuna yönelik bilgileri aktardı.

CANSUYU’NUN HEDEFİ 100 BİN KURBAN
Yayınlama: 06.06.2024
A+
A-

“GENİŞ ÇAPTA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Cansuyu Derneği her sene kapasite artırarak çalışmalarını sürdürüyor. Cansuyu yardımlaşma derneği kurban organizasyonları, kalıcı müesseseler oluşturma, kardeş 5-6 dernek ile birlikte bir üniversite kurma, Çad’da bir külliye yapımı ile en az 5 ülkede su kuyusu açma çalışmaları gerçekleştiriyor. Ayrıca fonlar oluştukça katarakt ameliyatları yapımına da devam ediyor. 25 ana kalemde faaliyet yürüten dernek, bu faaliyetleri eş zamanlı olarak gerçekleştiriyor.

“BU SENE 100 BİN KURBAN HEDEFLİYORUZ”

Bu yıl gerçekleştirilecek Kurban organizasyonunun 20’nci kez düzenlendiğini belirten Turan, bu sene 100 bin kurban bağışı hedeflerinin olduğunu belirtti. “Gerçekleşecek kurban sayısına göre aile sayısına ulaşmamız mümkün olur ama biz bu sene hedefimiz 100 bin kurban olarak belirledik. Geçen sene 48 bin, evvelki sene 36 bin kurban aldık. Bu sene 100 bin kurban kesecek şekilde altyapımızı hazırladık. 100 bin kurban gelirse bağışçılarımızdan tamamını hiç aksatmadan kesebilecek potansiyelimiz var. Aşağı yukarı 50 bölgede çalışma yapacağız, tabii bu 20 küsur ülke demek. Biz en fakir ülkelere gidip, o ülkelerin en fakir bölgelerine hayırseverlerin yardımlarını ulaştırıyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.