“BULUŞMA İLE SORUNLARIMIZ KISA SÜREDE TAMAMLANDI”

Batman Belediyesi, ‘Mahalle Buluşmaları’nda vatandaşlardan gelen talepleri kısa sürede çözüme kavuşturuyor.

“BULUŞMA İLE SORUNLARIMIZ KISA SÜREDE TAMAMLANDI”
Yayınlama: 15.01.2024
A+
A-

Toplumsal refahın artırılması, sosyal sorunlara çözüm üretmek ve vatandaşların yaşam kalitesini iyileştirmek amacıyla yürütülen ‘Mahalle Buluşmaları’ndan olumlu sonuçlar alınıyor.

MUHTAR’DAN VALİ CANALP’A TEŞEKKÜR

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’ın ‘Yerinde İletişim Yerinde Çözüm’ mottosuyla başlattığı Mahalle Buluşmaları’nda, kendi mahallesinde talep ettikleri; altyapı, üstyapı, kültür, sanat, park, sağlık, güvenlik, eğitim, ulaşım ve sosyal yardım konu başlıklarının büyük çoğunluğunun çözüme kavuşturulduğunu ifade eden 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Mehmet Kolaldıran, Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’e teşekkür etti.

PARK SAYIMIZ ARTIYOR

AYKOME (Alt Yapı Koordinasyon Merkezi) kapsamında 19 Mayıs Mahallesi’nde yapılan kazı çalışmalarının ardından, Batman Belediyesi’nin altyapı ve üstyapıda yaptığı çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını belirten Muhtar Kolaldıran “Mahallemizde yapılan Mahalle Buluşmaları kapsamında mahalle sakinlerimizin talepleri vardı. Bunlardan en önemlisi gençlerin rahatlıkla gezip dolaşabileceği ‘Gençlik Sokağı’ydı. Projenin tamamlandığını ve ihale aşamasında olduğunu öğrendim. Muhtar Evi ve Ekmek Büfesi projeleri de oldukça anlamlı. Ayrıca, altyapıdan kaynaklı yollarımızda sorunlar vardı. Bunlar da çözüme kavuşturuldu. Öte yandan taziye evi yanında bulunan bir arazi vardı, onun da park yapılacak olması bizleri oldukça mutlu etti” diye konuştu.

MAHALLE BULUŞMALARI BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR

Bilindiği üzere, 19 Mayıs Mahallesi’nde mahalle sakinlerinin ‘park yapılması’, ‘muhtelif noktalara mobese kamera takılması’, ‘yolların asfaltlanıp, kaldırımların kilitli parke taşı ile döşenmesi’ gibi talepleri yapılan program çerçevesinde giderilmişti. Bu nedenle mahalle buluşmalarının önemi bir kez daha fark edilmiş oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.