“BU MEMLEKETE SEVDALIYIZ”

Batman Belediyesi Yeni Hizmet Binası törenle hizmete açıldı.

“BU MEMLEKETE SEVDALIYIZ”
Yayınlama: 20.03.2024
Düzenleme: 20.03.2024 16:07
35
A+
A-

Bahçelievler Mahallesinde yapımını tamamlanan Batman Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış törenine Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp “Belediyecilik birçok şeyi aynı anda yürütmeyi gerektiriyor. Bir tanesi finansı yönetmeniz lazım. Yani parayı ve kaynağı iyi yönetmemiz lazım. Eğer parayı ve kaynağı iyi yönetemezseniz sizin hizmet üretmeniz zorlaşır. Yani Batman belediyemizin geçmişteki durumu malum. Borç batağı görünümünde bir belediyeydi. Bu kadar borç olunca hizmet ve proje üretemezsiniz. Ne üretirsiniz? Laf üretirsiniz. Dolayısıyla belediyecilik demek finansı iyi yönetmek demektir. Şuanda şükürler olsun Batman Belediyemiz açılıştan açılışa, temel atmadan temel atmaya ve etkinlikten etkinliğe koşuyoruz. Yetişemiyoruz” dedi.

Türkiye de hiç olmamış sosyal belediyecilik uygulamalarını halkla buluşturduklarını ifade eden Vali Canalp “Bunların hepsi gürül gürül para harcamayı gerektiren işler. Evet biz Batman Belediyesi olarak halkımız için gürül gürül para harcıyoruz. Bir şey daha da yapıyoruz. Geçmiş dönemde yapılan yüzde 115 nispetindeki borç oranını yüzde 30’lar nispetine indirmiş bulunuyoruz. Bu nasıl oluyor? Aklın yönetimiyle ve iyi niyetle oluyor. Yani niyetiniz iyi olursa, devletin verdiği kaynağı halka sunarsanız ortaya hem hizmet çıkar hemde borçlar azalır” ifadelerini kullandı.

Batman Belediyesi’ni finansal olarak güçlü bir belediye haline getirdiklerini ifade eden Vali Canalp, “Belediye yönetimi demek aynı zaman da insani ilişkileri de iyi yönetebilmek demektir. Bizim belediyenin yöneticileri halkın içinden gelen, halkla iç içe olan ve halk gibi düşünen insanlardır. Halktan yaşayan insanlar gibi düşüneceğiz” dedi.

“BU MEMLEKETE SEVDALIYIZ”

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman’a değer katan, Batman için çalışan herkesle bir araya gelme arzusunda olduklarını söyledi.

Biz Batman’ı çok seviyoruz ve bu memlekete sevdalıyız diyen Milletvekili Nasıroğlu “Biz bu memleketi çok seviyoruz. Biz şehrimizi ne kadar çok sevip sahiplenirsek o kadar memleketimiz gelişir ve yaşanılabilir bir kent olur. Memleketimiz yatırımcı çeken bir kent olur. Biz bu anlayışı şehrimizde ne kadar çok hakim kılabilirsek işsizlik de o nispette azalır. Bu memlekete yatırım kazandırabilirsek terör de kalmaz. Biz bu memlekette ne kadar çok eğitimli ve donanımlı bir nesil yetiştirirsek o kentte olumsuz vakalar da azalır” şeklinde konuştu.

Batman’ı bölgenin parlayan kenti haline getireceklerini ifade eden Milletvekili Nasıroğlu, buna inanarak çalıştıklarını söyledi.

Milletvekili Nasıroğlu “Evet zorluklar ve sıkıntılar olacak ama bu kent akılla yönetilecek ve iyi bir noktaya gelecek. Türkiye Yüzyılı Batman’ın da Yüzyılı olacak diyoruz. Az konuşuyoruz ama çok iş yapıyoruz. Her kesimden ve her insanla sıcak diyalog içerisindeyiz. Bizim çocuklarımız taş atan ve ateş yakan çocuklar olmasın. Bizim çocuklarımız okuyan, teknolojiyi kullanan ve iyi bir yere gelen çocuklar olsun. Bizim çocuklarımız Batman’ın ve Türkiye’nin geleceğine damgasını vuran çocuklar olsun istiyoruz. Bunu istiyoruz ve bu anlayışla yola çıktık” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.