BOĞULMA OLAYLARINI ÖNLEME TOPLANTISI YAPILDI

Sason Kaymakamı Murat Mete’nin başkanlığında, Batman ili ve ilçelerde yaşanan boğulma vakalarının önlenmesi amacıyla Batman Valiliği’mizin talimatları doğrultusunda toplantı gerçekleştirildi. Kaymakamlık binası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, ilgili kurum amirleri, katıldı.

BOĞULMA OLAYLARINI ÖNLEME TOPLANTISI YAPILDI
Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kaymakam Mete, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan boğulma vakalarının, toplum sağlığı ve güvenliği açısından büyük bir endişe kaynağı olduğunu belirtti.

Kaymakam Mete “Vatandaşlarımızın serinlemek amacıyla gölet, baraj ve akarsulara girmesi ciddi tehlikeler yaratmaktadır. Bu tehlikeleri minimize etmek adına hep birlikte çalışmalı, gerekli tedbirleri almalıyız” dedi.

Toplantıda, boğulma vakalarını önlemek adına Batman Valiliği tarafından verilen talimatların uygulanması konusunda eylem planı hazırlandı. Emniyet ve Jandarma yetkilileri, özellikle gözetimsiz alanlarda vatandaşları bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık vereceklerini ve riskli bölgelerde devriye hizmetlerinin artırılacağını belirtti. Ayrıca, yüzme bilmeyen vatandaşların akarsu ve göletlere girmemesi konusunda uyarı paylaşımları yapılacağı konusunda fikirbirliği sağlandığı belirtildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.