BELEDİYE’DEN MİNİBÜSÇÜLERE CEVAP

Batman Belediyesi tarafından Batman Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servisçiler Odasının yapmış olduğu kontak kapatma kararına ilişkin açıklama yapıldı.

BELEDİYE’DEN MİNİBÜSÇÜLERE CEVAP
Yayınlama: 14.03.2024
A+
A-

Batman Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servisçiler Odası, belediyenin kendilerine haksız rekabet yaptığını ileri sürerek 21 Mart’ta kontak kapatacağını duyurmuştu.

Konu ile ilgili Batman Belediyesinden açıklama yapıldı.

Batman Belediyesinden yapılan açıklamada “Batman Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası bünyesinde faaliyet gösteren şoför esnafımızın ali menfaatlerinin korunacağına dair düşüncelerimiz adı geçen oda başkanına defaatle iletilmesine rağmen kişisel ikbal motivasyonu ile ülke ve bölge ücret düzeyinin çok üstündeki tekliflerini Batman Belediyesine iletmiş ve tarafımıza iletilen teklifler hakkaniyetli olmadığından ötürü reddedilmiştir. Batmanlı hemşehrilerimizin daha ucuz ulaşım hizmetlerinden faydalanmasından rahatsız olan ve kişisel ikballeri için sözde temsil ettiği esnaf odasını basamak olarak kullanma gayreti içerisinde bulunan malum oda başkanı hakkında Kamu Hizmetlerinden Yararlanma Hakkının Engellemesi Suçu kapsamında Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatılmıştır.

Evine ekmek götürmekten başka amacı olmayan iyi niyetli tüm şoför esnafımızın her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçte de yanlarında olacağımızı ve iletilecek tüm taleplerin hakkaniyet ölçüsünde yerine getirileceğini samimiyetle ifade ederken, vatandaşlarımızın kamusal ulaşım hakkının engellenmesine yönelik her türlü girişimle alakalı gerekli tüm hukuki adımlarında atılacağının bilinmesini rica ederiz” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.