BELEDİYEDEN KANSER ERKEN TEŞHİS HİZMETİ

Batman Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü; meme, rahim, kolon ve HPV DNA kanser türlerinin erken teşhisi için tarama hizmetine başladı.  

BELEDİYEDEN KANSER ERKEN TEŞHİS HİZMETİ
Yayınlama: 13.05.2024
A+
A-

Batman Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğinde yürütülen sağlık hizmetinde 40-69 yaş aralığı kadın hastaların mamografi çekimi, 30-65 yaş aralığı kadın hastaların serviks kanseri ve 50-70 yaş aralığı kadın ve  erkek hastaların kolorektal kanseri taramaları yapılıyor.

Kadınlarda yaygın olarak görülen meme kanseri ve rahim ağzı kanserinde erken teşhis için çalışma başlatan Belediye Sağlık Merkezinde bulunan  KETEM birimi, yurttaşlara ücretsiz  olarak  meme, rahim, kolon ve HPV DNA kanser türleri taraması hizmeti vermeye başladı.

Erken teşhis edilen kanser türlerinin tedavi şansının yüksek olduğunu belirten Eş Başkan Gülistan Sönük “Kanser taraması, kanser tedavisinin çok kolay ve etkili olabildiği erken evrelerde tespit etmek için yapılan çeşitli test ve muayenelerdir. Kanseri önlemek ve sağlığınıza dikkat etmek için Sağlık İşleri Müdürlüğümüzde bulunan  Ketem merkezine  başvurarak bu hizmetten ücretsiz yararlanabilirsiniz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.