BELEDİYE, ÜCRETSİZ EKMEK DAĞITIMINA ARA VERDİ

Batman Belediyesi, Ekmek Üretim Fabrikasının bakım ve onarıma alınması nedeniyle geçici olarak durdurulacağını açıkladı.

BELEDİYE, ÜCRETSİZ EKMEK DAĞITIMINA ARA VERDİ
Yayınlama: 04.05.2024
A+
A-

Batman Belediyesi’nin yaptığı açıklamada “Batman Belediyesi Ekmek Üretim Fabrikasında üretilen ve 30 ekmek dağıtım büfesinde günlük 42 bin ekmek dağıtımının gerçekleştirildiği ücretsiz ekmek dağıtım hizmeti, ekmek üretim fabrikasının zaruri bir şekilde bakım ve onarıma alınması nedeniyle geçici olarak durdurulacaktır. 4 yıl boyunca bakım ve onarımdan geçirilmediği için işlevsiz hale getirilen Belediye Ekmek Üretim Fabrikasının fırının bakım ve onarıma ihtiyacı duyulmuştur.

Ekmek Üretim Fabrikası; kazan dairesinde buhar ve gaz sıkışmasından kaynaklı ekmek üretim tüneli sistemi, hamuru tünele gönderme bandı sensörü, hamur yoğurma tekneleri, hamur mikserleri, hamur kesme ve çevirme makineleri, hamur dinlendirme (fermantasyon) odası, hamur mayası bekletme dolapları soğutma, aspiratör ve havalandırmalar arızaları yaşanmaktadır. Ekmek Üretim Fabrikasında ayrıca bozuk zeminler, paslı ekmek pişirme bantları, kırık un taşıma paletleri sorunları nedeniyle bakım ve onarıma alınacaktır. Daha sağlık ve daha hijyenik bir ortamda ekmek üretimi için ekmek üretim fabrikası genel bakım ve onarıma alınması nedeniyle ekmek üretimi ve dağıtımına ara verilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.