BATÜ, BLOCKCHAİN EXPO WORLD FUARINDA

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir Blockchain Expo World’un açılış konuşmasını yaptı.

BATÜ, BLOCKCHAİN EXPO WORLD FUARINDA
Yayınlama: 06.07.2024
A+
A-

İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirilen Blockchain Expo World fuarında Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir açılış konuşması yaptı. Batman Üniversitesinin fuarda açtığı stant ise yoğun ilgi gördü. Türkiye’de ilk defa düzenlenen etkinlikte dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileri bir araya geldi, blockchain teknolojisi enine boyuna tartışıldı.

BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİ ENİNE BOYUNA TARTIŞILDI

Bilişim faaliyetlerine ilgi ve katkısı ile bilinen Rektör Prof. Dr. İdris Demir,Blockchain Expo Fuarında yaptığı açılış konuşmasında “Blockchain teknolojisinin Türkiye’de gelişimi, yetişmiş insan kaynağına bağlıdır. Son derece yeni bir teknoloji alanı olan blockchain, esasında dünyanın yeni rotasını da bize göstermektedir. Sadece profesyoneller, iş insanları değil; bu konuya ilgi duyan amatörler tarafından bugün devasa bir teknoloji boyutuna eriştirilen bu teknoloji, yarın öğrencilerimize finanstan tutunda sağlık sektörüne kadar geniş bir yelpazede staj imkânı ile istihdam olanağı sağlayacaktır. Her bir öğrencimiz, burada ortaya konulan bilgiyi, tecrübeyi paylaşıp özümseyerek kendi çalışma alanlarında saygın iş insanları, saygın devlet insanları, saygın bireyler olabilecektir. Buna canı gönülden inanıyorum” dedi.

REKTÖR, GİRİŞİMCİLERİ BATMAN’A DAVET ETTİ

Rektör Demir, birçok kamu ve özel sektör temsilcisi ile ikili görüşmeler de gerçekleştirerek blockchain teknolojisi yatırımcı, uzman ve girişimcilerini Batman’a davet etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.