BATMANLI 2 SPORCU MUAYTHAİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILDI

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yapılan Muaythai Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonasında kategorilerinde bölge şampiyonu olan Batmanlı 2 sporcu Mazlum Arığ ve Umut Kaplan Türkiye Şampiyonasına katıldılar.

BATMANLI 2 SPORCU MUAYTHAİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILDI
Yayınlama: 26.04.2024
A+
A-

Gençler 67 kilo kategorisinde Umut Kaplan birinci olurken Mazlum Arığ’da Elit büyükler 63,5 kilo kategorisinde birinci oldu. Kategorilerinde şampiyon olan iki sporcumuz ilimizi ve bölgemizi Muaythai Gençler U23 ve Elite Büyükler Muaythai Türkiye şampiyonasına katılarak temsil ettiler. Antalya Kemer Belediyesi Göynük Spor Salonunda gerçekleşen Türkiye Muaythai şampiyonası 6 Ring 90 Hakem 1000 yakın sporcu, idareci antrenör toplamda 1500 kişinin katıldığı dev organizasyon ile 16 – 21 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşti.

Mazlum Arığ Türkiye şampiyonasında elit 63,5 kg kategorisinde çıktığı karşılaşmalarda Türkiye üçüncüsü oldu. Muaythai Batman İl Temsilcisi Yusuf VelioğluElit Büyükler Kategorisinde ilk 4’de giren sporcularla beraber 2024 Sezonu Spor Toto Muaythai Süper Liginde Avrupa Muaythai Şampiyonası elemelerine katılacak olan Batmanlı sporcu Mazlum Arığ’a başarı diledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.