BATMAN’IN 34.YILI, MECLİSTE KONUŞULDU

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Batman’ın il oluşunun 34. yıl dönümü nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

BATMAN’IN 34.YILI, MECLİSTE KONUŞULDU
Yayınlama: 16.05.2024
A+
A-

Ekmen, Batman’ın Türkiye’nin kültürel çeşitliliğine büyük katkı sağladığını vurgulayarak “Bugün Batman’ımızın il oluşunun 34’üncü yıl dönümü. Batman, 34 yaşında nüfusta gözükse de 10 binlerce yıllık tarihi olan bir yer.

Cevizi, balı, çileği, Mereto Dağı ile Sason’umuz, bağları ve üzümleriyle Gercüş’ümüz; Leonardo Da Vinci’ye ilham kaynağı olan, Cezeri’yi konuk etmiş saraylarıyla Hasankeyf’imiz; mısırı, pamuğu, fıstık bahçeleriyle Beşiri’miz; Hazo Kalesi ile Kozluk’umuz; milattan önce 3500’le tarihlenen oyun takımının sergilendiği müzemiz, Malabadi Köprümüz, Batman çayında yeni keşfedilen Kırk Gözlü Köprümüz, Leonardo DiCaprio’nun heyecanla paylaştığı cinsi tükenen balıkların yaşadığı Dicle’miz sizlerin ziyaretini bekliyor. Batman Aram Tigran’ı, Karepeto Xaco’yu, Cigerxwin’i, çağın önemli sanatçılarından Ahmet Güneştekin’i ve yazar rahmetli Abdulcelil Candan’ı ile Türkiye’nin kültürel çeşitliliğine büyük katkıda bulunan bir ilimizdir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.