BAŞARILI ÖĞRENCİLERDEN KURTARAN’A ZİYARET

2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması TÜBİTAK Türkiye finaline katılacak olan 50. Yıl Ortaokulu öğrencileri ile 7. Sınıf bursluluk sınavında 80 sorunun tümünü doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan Fatıma Zehra Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ayça Melis Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret ettiler.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERDEN KURTARAN’A ZİYARET
Yayınlama: 28.05.2024
A+
A-

Öğretmenleri refakatinde ziyarete gelen 50. Yıl Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencileri Ali Erdem Mama, Ahmet Ensar Bilmez ve 8. Sınıf Öğrencisi İldem Mama ile bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, Okul Müdürü Abdulselam Lale ve Danışman Öğretmen Bilal Sakçı’dan bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Sevgili çocuklar sizi tebrik ediyorum, danışman öğretmeninize, okul müdürünüze ve ailelerinize size verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bentonit Kilinin Radyasyonu Önleyici Etkisi projenizle Van Bölge finalinde ilimizi temsil edip Biyoloji Dalında birinci oldunuz. Şimdi de 25-30 Mayıs 2024 tarihlerinde Ankara’da yapılacak 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması TÜBİTAK Türkiye finalinde hem ilimizi hem de Van bölgesini temsil edeceksiniz. Size TÜBİTAK Türkiye finalinde başarılar diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, 7. Sınıf bursluluk sınavında 80 sorunun tümünü doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan TP Fatıma Zehra Kız İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ayça Melis Şahin’i kutlayıp bir süre sohbet etti, Okul Müdürü İrfan Ortaç’tan bilgi aldı.

Ziyarette her iki okulun başarılı öğrencilerine çeşitli hediyeler veren İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.