BARIŞ HEYETİ KURULDU

Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör’ün koordinasyonunda Belediye Başkanları, Daire amirleri, köy ve mahalle muhtarları  ve kanaat önderlerinin katılımıyla Kozluk Barış Heyeti Kuruldu.

BARIŞ HEYETİ KURULDU
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

Kozluk’ta aralarında husumet olan ailelerin barıştırılması amacıyla kurulan Barış Heyetinin ilk toplantısı Kaymakamlık Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda Kaymakam Ekrem Güngör başkanlığında aileler arasındaki husumetlerin çözülmesi, husumetli ailelerin barıştırılması kan davalarının bitirilmesi adına atılacak adımlar, barış görüşmelerinin planlanması, görüşmelere katılacak üyeler ve görüşme takvimi belirlendi.

Kaymakam Güngör “Yüzyılların toplumsal hastalığı olan kan davası, Peygamber efendimizin (s.a.s)  Veda Hutbesinde lanetlemesine rağmen, kutsal kitabımızda ve hadislerde yasaklanmış olmasına rağmen çağdaş bir Cahiliye adeti olarak maalesef günümüzde de hala sürdürülüyor. Hala insanın insanı acımadan öldürdüğü, sırf aynı kanı taşıdığı için masum insanların dahi katledildiği günümüzde, dini, manevi ve hukuki eğitime ağırlık verilerek insanlara kan davasının dini ve hukuki boyutunun iyi anlatılması ve insanlarımıza barışın telkin edilmesi gerekiyor.  İlçemiz de kan davalarını sonlandırmak adına geniş çaplı bir barış heyeti kurduk, amacımız ilçemizde bulunan tüm husumetli aileleri barıştırmaktır, bu sürece katkı sağlayacak tüm üyelerimize gönülden teşekkür ediyoruz. Kurulan heyetin İlçemiz adına ve insanlık adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Kaymakam Ekrem Güngör’ün başkanlık ettiği toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık, Bekirhan Belde Belediye Başkanı Fırat Karabulut, kurum amirleri, kanaat önderleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.