BANKA BİLGİLERİNİ KULLANDIRAN 109 KİŞİ TUTUKLANDI

Batman İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri hesap bilgilerini ve banka kartlarını başka kişilere kullandırarak siber suçuna ortak olduğu belirtilen 109 şahsın tutuklandığı açıklandı.

BANKA BİLGİLERİNİ KULLANDIRAN 109 KİŞİ TUTUKLANDI
Yayınlama: 28.02.2024
A+
A-

Batman İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Özellikle son dönemlerde sosyal medya, e-posta ve internet ortamında kullanılan dolandırıcılık yöntemleriyle pek çok kişi maddi ve manevi zararlara uğratılarak internet dolandırıcılarının hedefi haline gelmektedirler. Günümüzde internet kullanımının artmasıyla sosyal medya kullanımında belirgin bir artış yaşanmış, tamamı sanal ortamda gerçekleşen bu faaliyetler dolandırıcıların da bu alandaki suç girişimlerini arttırmıştır.

Siber Suçlarla Mücadelenin her aşamasında yoğun bir çalışma sergilenmekte olup suçluların tespiti ve yakalanmasına yönelik başarılı çalışmalar yürütülmektedir.

Bu kapsamda; Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 2023 ve 2024 yılları içerisinde yürütülen çalışmalar kapsamında Bilişim Sistemlerinin, Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık suçundan ve özellikle hesap bilgilerini ve banka kartlarını başka kişilere kullandırarak bu suça ortak olan 109 şüpheli şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.