AÇIK CEZAEVİNDEKİ UYGULAMAYA BARO’DAN TEPKİ

Batman Barosu, Beşiri Açık Cezaevinde mahkûmların haftada bir saatlik görüş hakkının yarım saate düşürülmesine tepki gösterdi.

AÇIK CEZAEVİNDEKİ UYGULAMAYA BARO’DAN TEPKİ
Yayınlama: 29.03.2024
A+
A-

Batman Barosu’ndan Batman Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne gönderilen yazıda görüşme süresinin 1,5 saat çıkarılması talep edildi. Batman Barosundan gönderilen yazıda “Basılı ve sosyal medya yayınlarında yapılan haberlerden Batman Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlülerin haftada 1 saat olan açık görüş yapma haklarının haftada yarım saate düşürüldüğü öğrenilmiştir. Batman Açık Ceza İnfaz Kurumu konum olarak Batman il merkezinin dışında yer almakta, ayrıca kurumda Batman ili haricinde birçok ilden hükümlü ve tutuklu bulunmaktadır. Bu fiziksel engelden dolayı birçok aile her hafta ziyarete gidebilme şansına sahip olamamaktadır.

Mevcut düzenlemeyle hükümlü ve görüşçüleri sadece yarım saat açık görüş yapabilme şansına sahip olacaklardır. Bu durum bazı hükümlülerin aylar boyunca sadece yarım saatliğine aileleriyle görüşebilmelerine neden olacaktır. Yukarıda yer verdiğimiz mevzuat ve yargı kararları çerçevesinde yarım saatlik açık görüş hakkı süresinin yönetmeliğin belirlediği en üst sınır olan 1,5 saat olarak belirlenmesini talep eder, gereğini bilgilerinize sunarız” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.