gap başlık

logo

ZEHİR TACİRLERİNE KARŞI ELELE VERMELİYİZ…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Tuzaklarına yeni gençleri düşürmek için sürekli çalışan ve özellikle okul çevrelerini ve metruk binaları mesken edinen zehir tacirlerine müdahale etmek için gece gündüz demeden çalışan emniyet birimleri başarılı çalışmalara imza atıyor.

Okullarımızın etrafında, metruk binalarda ve varoşlarda dolaşarak gençlerimizi ve çocuklarımızı çaresizlikle karşı karşıya bırakmaya çalışan zehir tacirlerine karşı mücadele eden emniyet birimlerine, toplumun tüm dinamiklerinin daha fazla destek olması gerekiyor.

Gençlerimizin ölümün pençesine düşmemesi, ailelerin daha fazla dram yaşamaması, toplumun ahlaki dejenerasyona maruz kalmaması için her bir vatandaşın daha faza duyarlı ve daha fazla dikkatli olması gerekiyor.

Valiliğimiz, madde bağımlılığıyla mücadelede önemli bir süreç yönetmektedir; sorumlu aileler olarak bizlere düşen görev, valiliğin yönettiği bu mücadeleye el uzatarak gençlerimizin ve toplumun geleceği için bu sürece olumlu katkılar sunmaktır.

Toplumun her kesimi, önlem alınamaması ve emniyet birimleriyle iş birliği yapılmaması durumunda kendi yavrularının da bir gün ölüm pençesine düşebilme ihtimalini gözden uzak tutmamalıdır.

Unutmayalım ki, zehir tacirlerine karşı ilgili kurumlarla el ele vererek çalışmak ve madde bağlılığına karşı mücadele etmek hem insani ve hem de ahlaki sorumluluğun bir gereğidir.

YUNUS POLİSLER GÖZ KAMAŞTIRIYOR…

Batman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Yunus Polis Ekipleri, şehrin çeşitli yerlerinde yaptıkları uygulama ve denetimlerle halkın huzur ve sükûn içinde yaşaması için büyük efor sarf ediyor.

Yaşanan olaylara kısa zamanda ulaşarak suçluların yakalanmasına destek olan Yunus Ekipleri, şehrin güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini engellemek, genel ahlakın korunmasını sağlamak ve suçlularla mücadele etmek için birçok cadde ve sokakta huzurun ve güvenin sembolü haline geldi.

Yaklaşık 10 adet motosikletle Batman’a hizmet etmeye gayret eden Motosikletli Yunus Polis Timleri, bir taraftan şehrin asayişini korurken diğer taraftan vatandaşlarla sıcak ilişkiler kurarak, sempatik davranışları ve güler yüzleriyle halkın güvenini kazanıyor.

Açık denizlerde sempatikliği, insana yakınlığı ve denizin en hızlı canlısı olarak bilinen Yunus Balıklarından ismini alan Yunus Polis Timleri, olaylara müdahalede çok hızlı şekilde organize olmaları ve en iyi refleksi verebilmeleri, olay yerinde en hızlı şekilde çoğalma kabiliyetine sahip bulunmaları sebebiyle çok iyi sonuçlar elde ediyorlar.

Yunus Timlerinin kıyafetlerindeki kırmızı renk sevgi ve şefkati, siyah ise devletin gücünü ve otoritesini simgeliyor.

Emniyet teşkilatının gülen yüzleri Yunus polisleri tarafından halkın yoğun olarak bulunduğu park, bahçe ve oyun alanlarında yürütülen çalışmalar hem suç işlemede caydırıcı ve başarılı oluyor hem de samimi davranışlarıyla vatandaşın ilgi, sevgi, şefkat ve güven merkezi oluyor.

Sokakta, caddede veya şehrin herhangi bir yerinde göz kamaştıran Yunus Polis Timlerine denk geldiğinizde, gönül rahatlığıyla iletişime geçebilir, devletin şefkat yüzünü onlarda bulabilirsiniz.

Kalın sağlıcakla…

Share
1101 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • YENİ ANAYASA…

  26 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Anayasa; Toplum düzenini kurallara bağlayan yasama, yürütme ve yargılama erklerinin nasıl kullanılacağını gösteren, bütün kanunların anayasaya uygun olacağını ve Devletin devamlılığını sağlayan temel kaynaktır. Normlar hiyerarşinin tepesinde olan anayasa da ilerleyen zaman dilimi içerisinde olumlu veya olumsuz birçok sorun vuku bulduğunda küçük değişiklikler söz konusu olabilir. Ancak tümden değişimi darbe ve benzeri olaylar neticesinde gerçekleşebilir. Son zamanlarda anayasa askıya alınıp ve anayasa da karşılığı olmayan KHK yönetimi s...
 • BATMAN NORMALLEŞMEYE HAZIR…

  23 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın il bazındaki ‘normalleşme’ adımlarına yönelik açıklamalarının ardından Batman olarak heyecanlandık. Heyecanlandık çünkü il olarak tedbir ve kısıtlamalara gösterdiğimiz hassasiyet, vaka sayılarında ki düşüş, normalleşme hızında bizi diğer illere göre daha avantajlı hale getirmiştir. 1 Mart’tan itibaren başlayacak olan ‘yerinde karar’ sistemiyle birlikte mevcut vaka sayısındaki düşüşümüzü muhafaza edersek, Batman il hıfzıssıhha kurulu kararıyla birlikte kademeli olarak normalleşme sürecine başlaya...
 • JANDARMANIN ŞEFKATLİ VE GÜLEN YÜZÜ…

  21 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Zaman zaman ilimiz kamu kurum kuruluşlarını ziyaret eder, kurumu yöneten yetkililerle sohbet eder, ilimizin sorunları ve çözüm yolları için fikir alışverişinde bulunuruz. Geçtiğimiz hafta içinde gazetemiz yazarlarından Mustafa Toprak’la birlikte il jandarma alay komutanımız Sayın İsa Çakmak’ı makamında ziyaret ettik. Bilindiği üzere jandarma şehir ve ilçe merkezleri haricinde kalan tüm bölgelerde asayişten kaçakçılığa, trafik kontrolünden uyuşturucuyla mücadeleye varıncaya kadar son derece geniş ve kapsamlı bir yetki alanını kapsıyor. , ...
 • VALİ HULUSİ ŞAHİN’İN GİRİŞİMLERİ…

  14 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Turizm bir ülkeye ya da bir bölgeye turist çekmek amacıyla alınan ekonomik, kültürel, teknik vb. önlemlerin, yapılan çalışmaların tümüdür. Turizm denince akla ilk olarak deniz, kum, plaj ve güneş gelir. Bu anlamda Akdeniz ve Ege’nin bazı sahil şehirlerine turizmin ekonomik lokomotifi dersek her halde doğru bir tanımlama yapmış oluruz. Bütün dünyada turizm çeşitlenirken sağlık alanı son yıllarda turizmi besleyen en önemli kaynaklardan biri haline geldi. Ülke olarak bu kaynaktan en iyi şekilde istifade edebilmek için çeşitli çalışmalar yapı...