gap başlık

logo

YOĞUN BAKIM UZMANI GÖREVE BAŞLADI

YOĞUN BAKIM UZMANI GÖREVE BAŞLADI

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine atanan yoğun bakım uzmanı göreve başladı.

1981 Ankara doğumlu Deniz Şanlı, İzmir, Kırşehir ve Ankara’da ilk ve ortaöğrenimini tamamladı. 2009 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve 2015 yılında uzmanlık eğitimimi tamamlayarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı’ndan Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanlığı aldı.

2018-2021 yılları arasında ise İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Yoğun Bakım Bilim Dalı’nda Yoğun Bakım Yan dal uzmanlığı eğitimini başarıyla tamamladı.

“SİZLER İÇİN BURADAYIZ”

Uz. Dr. Deniz Şanlı, “Geçtiğimiz son bir yıl ve yaklaşık bir ayımı Covid-19 sürecinin en başından itibaren İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Sadi Sun Yoğun Bakım Ünitesi’nde saygıdeğer hocalarım ve sevgili ekibimizin diğer üyeleriyle birlikte COVID-19 hastalarıyla ilgilenerek, onların yoğun bakım tetkik ve tedavilerini bizzat yerine getirmeye çalışarak oldukça yoğun bir çalışma temposu içerisinde geçirdim. Dünyanın bütün insanları ve elbette bütün sağlık çalışanlarıyla beraber son derece zorlu bir süreçten geçmiş olduğumuz aşikârdır.

Bu zor zamanlarda benim için en acı ve en ağır olduğunu ifade edebileceğim durum; hem servislerde hem yoğun bakımlarda gerçekten bizlerden başka kimsesi olmayan hastalarımızın son anlarında yanlarında olmuş olmak, son kez ellerini tutabilmiş olmak ve gördükleri en son gözlere sahip olan kişi olmaktır.

Dolayısıyla yaklaşık son bir yıl içerisinde kendim de bu hastalığı geçirmiş olmakla beraber hastalarımız ve hasta yakınlarımızla sonsuz acılar yaşamış olsam da, bu canla başla, gerçek anlamda gücümün son raddesine kadar çalışarak geçirmiş olduğum bu süreçle beraber dünyayla ve elbette COVID-19 ile ilgili birçok şeyi sorgulama ve öğrenme fırsatım oldu.

Ayrıca bu zaman dilimi içerisinde özellikle yoğun bakım başta olmak üzere sağlık sistemimizin tüm basamaklarının ne kadar önemli olduğu bütün insanlarımızca görülmüş olduğu ve hatta öncesine göre daha iyi anlaşılmış olduğu düşüncesindeyim. COVID-19 hastalarının ve diğer hastalıklara sahip olan hastaların yoğun bakım takipleriyle edinmiş olduğum deneyimlerimi Batman’da en iyi şekilde değerlendirerek insanlarımızın sağlığı için elimden geleni yapmak üzere güzel bir coşkuyla çalışmaya başlamış bulunuyorum. En kısa zamanda bu pandemi halinin sona ermesini ve halkımızın daha fazla kayıplar vermeden bu olağanüstü sürecin sonlanmasını diliyorum. Bütün zor zamanlarda bizler sizler için buradayız” dedi.

Share
146 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ