gap başlık

logo

29 Aralık 2018

YENİ YIL


Burhan İsen
burhanisen@hotmail.com

Yeni bir yılın başlangıcı sadece takvim dönüşümü değil; bireylerin, toplumların ve devletlerin kendilerini muhasebeye tabi tutması gereken önemli bir vesile olmalıdır.

2018 yılı dünya için olumlu sayılabilecek, geleceğe umutla bakılmasını kolaylaştıracak bir yıl olmadı maalesef.

Dünyanın birçok yerinde savaşlar, afetler ve insanlık adına utanç verici manzaraların yaşandığı bir yılı daha geride bıraktık.

Acı, yoksulluk, kan ve gözyaşı toplumların kaderi olmamalı.

Milletlerin insanca yaşamaya dönük, haklı ve vazgeçilmez talepleri kadar doğal bir şey olamaz.

Bu talepler, ülkeleri yöneten iktidarların ve bütün siyasi partilerin en temel uğraş alanı ve başat amaçları olmalıdır.

Bu amaçlar;

Halkın ekmeğini aşını artırmak, huzurlu, mutlu, barış içinde, iyi yaşanabilir ülke koşullarını sağlamak; ülkeyi dünyanın ve kendi coğrafyasının itibarlı bir ülkesi yapmaktır.

Toplumun bu taleplerini amaç edinen siyasetçi/yöneticiler her zaman iyi anılmış, isimlerini tarihe altın harfler ile yazdırmışlardır.

Ülkemizde;

İnsanlarımız yeni bir yılda daha onurlu, kaliteli, müreffeh ve mutlu bir yaşam umut ediyor/ istiyor.

Her ne kadar bazı sıkıntılarımız olsa da Türkiye toplumunun geleceğe umutla bakmasını sağlayan pek çok neden vardır.

İyi yönetim anlayışıyla birlikte en büyük sermaye milletimizin sağduyusu, birlik- beraberlik ruhu ve kardeşliğe olan tartışılmaz inancıdır.

Şuana kadar olduğu gibi, 2019 ve sonrasında da bu toplum kimsenin himayesine muhtaç olmadan, kendi geleceğini kendisinin korumaya devam edeceğine inanıyorum.

Yeni yılın milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Allah’a emanet olun.

Burhan İSEN

Share
2247 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SİZ KİMSİNİZ? 

  12 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Çan ve Karga hikayesini bilirsiniz! Karganın biri her gün Kilise çanının üzerine pislermiş. Kargaya engel olamayan ve her gün Çanı temizlemek zorunda kalan Kilisenin Papazı, danışma sonucu bulunan çareyi uygulamaya koymuş. Tuzladığı deve etini Çanın yakınına bırakır ve hemen yanına da bir tas şarap koyar. Gece karanlığında Çanın üstüne pisleyen Karga, kokusunu aldığı deve etini de yer. Yediği tuzlu etin etkisiyle susayan karga, hemen yanındaki şarabı içer. İçtiği şarapla sarhoş olan karga oracıkta uyuyakalır. Sabah kargayı yakalayan Papaz şö...
 • TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM, ÇOK SAĞOLUN PAŞAM…

  11 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Kardeşimin hastalığı dolaysıyla yaklaşık 20 gün Kocaeli’ndeydim. Kalp kapakçığı ve aort damarı değişen Çetin hoca, şuan çok şükür iyi durumda. Kendisini taburcu edip evine teslim ettikten sonra bende diğer kardeşim Ömer ile birlikte Batmana döndük. Ne kadar da özlemişim evimi, şehrimi, dostlarımı, akrabalarımı, komşularımı… Hastalık süresi boyunca bu zor sürecimizde yanımızda yer alan, iyi dilek ve dualarını esirgemeyen tüm dost, akraba ve sosyal medya takipçilerime bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı osun...
 • BATMAN’DA OKULLAR HAZIR, PEKİ YA EĞİTİM?

  05 Eylül 2021 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri

  COVİD19 salgınıyla birlikte kapanan okullar, 6 Eylül’de yüz yüze ve haftanın beş günü olarak yeniden öğrencilerine merhaba diyor. Yayımlanan genelge gereği okullarda, maske, temizlik ve mesafe kurallarına titizlikle uyulacak, yakın temas olmaması için her türlü tedbir uygulanacak. Aşı olmayan öğretmenlerin ve okul çalışanlarının haftada iki kez PCR testine tabi tutulacak olması, okulların açık tutulması için takdir görecek bir karardır. Geçtiğimiz günlerde Vali Hulusi Şahin, sektör buluşmaları kapsamında okul servisleriyle bir araya ge...
 • Batman, yeni eğitim sezonuna hazır mı?

  25 Ağustos 2021 Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman genelinde de 6 Eylülde yüz yüze eğitim başlayacak… Yaklaşık 1,5 yıldır tüm dünyayı esir alan covid 19 salgını nedeniyle eğitim camiamız 2 sezonunu maalesef kaybetmek zorunda kaldı. Yaşanmamış bu 2 eğitim sezonu, doğal olarak çocuklarımızın eğitimini gelecek açısından ciddi bir şekilde olumsuz etkileyeceği kaçınılmaz bir gerçektir. Düşünsenize 6 sınıfta olan bir öğrenci, pandeminin başlamasıyla birlikte hiç eğitim ve öğretime katılmadan bu yıl 8’ci sınıfa gidecek… 6-7 sınıfta görmediği, işlemediği ve bi...