USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

PETROLSPORUMUZU HAK ETTİĞİ YERE TESLİM EDİN, GİDİN…

21-05-2023

Batman Petrolsporumuz bu ilin en önemli sosyal, kültürel ve özellikle tanıtımına en büyük katkıyı sağlayan kurumsal bir kulübümüz.

Alt yapısından profesyonel liglere varıncaya dek, birçok spor branşında binlerce genç kardeşimize önderlik yapan TPAO’ya ne kadar teşekkür etsek azdır.  

Bu kulübümüzün Batman için ne kadar önemli ve anlamlı bir yere sahip olduğunu uzun uzadıya sıralayabilirim.

Ancak bu konuyla ilgili belki onlarca makale yazdım, tekrarlamayayım…

Esas olan bu güzide kulübümüzün bugünkü son durumunu ve yapılması gerekenler hakkında naçizane önerilerimi siz değerli okurlarımla ve de özellikle futbol kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.   

16 yıl aradan sonra 2021-2022 futbol sezonda 3. ligi şampiyon olarak tamamlayarak 2. Lige yükselen bu şanlı kulübümüz, maalesef sezon başında şampiyonlukta en büyük paya sahip olan eski valimiz Sayın Hulusi Şahin’in tayininin çıkmasıyla birlikte kaos yaşamaya başladı.

Kulübün yeni ve daha zorlu bir ligde maddi sorunlar yaşamaması için en büyük çözüm olarak görülen TPAO’ya devri içinde gitmeden önce çok ciddi girişimlerde bulunan Sayın Hulusi Şahin’in bu adımını yeni gelen Vali Sayın Ekrem Canalp’ta devam ettirmek istedi.

Çünkü en doğru çözüm yolu buydu…

TPAO genel müdürlüğü de buna sıcak baktı ve gerekli girişimler başlamıştı. 

Lakin ne olduysa, bir türlü doğru bilgi alamadığımız ve spor kamuoyunda çeşitli iddiaların ortaya atıldığı bir süreç yaşandı.

Yani her şey iyi güzel giderken, bir anda bu konu alt üst oldu…   

Yetkililer suskun,

Siyasiler suskun,

Yöneticiler suskun…

Hal böyle olunca taraftarlar da birçok iddiayı haklı olarak gündeme taşıdı ve yaşanan gelişmelerde sonuca ulaşamamasının faturasını yönetime kesti.

Yönetimde daha çok suskun kalmayı tercih ederek bu zor göreve devam etme kararı aldı…

Sezona da iyi bir başlangıç yapan temsilcimiz, zaman içerisinde git gide düşüşe geçmeye ve mali konularda beklendiği gibi sıkıntı yaşamaya başladı.

Takımı devre arası kampına bile götüremeyen bir süreç, Petrolsporumuz için tehlike çanlarının çalması sinyallerini vermeye başlamıştı…

Hoca değişikliği ve göstermelik bir kaça ara transferle bir şeyler yapmaya gayret eden Petrolspor yönetimini de iyiden iyiye zora sokmaya başladı.

Yeni gelen Vali Sayın Ekrem Canalp’ın futbola olan ilgisinin hiç olmayışı ve yönetimle TPAO’ya devri konusunda yaşadığı sorunlar nedeniyle kendisinde de kırgınlık yarattığını biliyoruz.

İkinci yarıyla birlikte istenilen performansı bir türlü yakalayamayan temsilcimiz ligde kalma umudunu son haftaya bıraktı ama maalesef ruhsuz futbolcuların ortaya koyduğu performansla Urfa’dan aldığı mağlubiyet kaçınılmaz olunca, bu sezon çıktığı ikinci ligden düşmüş oldu. 

Tabi burada FERNAS şirketler grubu yönetim kurulu başkanı Sayın Muzaffer Nasıroğlu ile milletvekili seçilmeden önce de Sayın Ferhat Nasıroğlu’nun özellikle son haftalarda Petrolsporumuzun yaşadığı sıkıntıları aşmak ve takımın düşmemesi için ellerinden gelen bütün çaba ve gayreti de gösterdiklerinin altını çizmemiz gerekiyor.

Ve belki de bu çabalar sonucunda umudumuzu son haftalara kadar taşıyabildik. 

Ama onların da bu olağanüstü çaba ve gayretler maalesef yetmedi…

En çok üzüldüğüm noktalardan birisi de bu takımın ikinci lige çıkmasında büyük emeği ve gayreti olan eski valimiz Sayın Hulusi Şahin’in bıraktığı bu güzel emanet ve mirasa birilerinin kibri ve inadı yüzünden sahip çıkmayışımızdır...

Tek kelimeyle yazık oldu…

Neyse; Elbette Petrolsporun bir alt lige düşmesi dünyanın sonu değil.

Düştüğümüz gibi tekrar çıkabiliriz. Ama şimdi aynı hataları yapmamak için yönetimin kayıtsız ve şartsız kulübü vali beye teslim etmesi gerekiyor...

Yönetimin de mağdur olmayacak şekilde tüm borçlarını da üstlenecek olan Vali Ekrem Canalp, yeni oluşan siyasi tablonun avantajını da kullanarak Milletvekili Sayın Ferhat Nasıroğlu’nu da yanına alarak kulübü TPAO’ya devretmesi için ivedi olarak çalışmaları başlatması gerektiğine inanıyorum.

TPAO’da kendine yakışanı yaparak, kurumsal kimliğiyle beraber iyi bir bütçe ayırarak Petrolsporumuzu ligde kalan değil, şampiyonluğa oynayan bir takım oluşturacağından asla kuşkum yoktur.

TPAO genel müdürü Sayın Melih Han Bilgin’in de Batmanımıza verdiği değer ve önemi de dikkate aldığımızda Batmanımızın bu haklı talebine kayıtsız kalamayacağını ve destek vereceğini düşünüyorum. 

Zaten mevcut bölge müdürümüz Sayın Mustafa Demir’in futbol bilgisi ve futbol çevresinin çok geniş olması hasebiyle bunu başaracak yeteneğe ve güce sahip olduğuna olan inancım da tamdır.  

Bu önerime kulüp başkanı Sayın Vahap Akbaş olmak üzere yönetimdeki diğer isimlerin de kesinlikle destek vereceğine inanıyorum.

Şimdi vakit, özellikle bu ili yöneten Vali Sayın Ekrem Canalp ile milletvekili seçilen ve kendisinden son derece büyük beklentilerimizin olduğu Sayın Ferhat Nasıroğlu’nun devreye girmesiyle kulüp yöneticilerinin bir araya gelmesi ve zaman kaybetmeden çözüm odaklı sonuçları masaya yatırma zamanı…

Çünkü BATMAN için sanırım en doğru yol ve en güzel çözüm, bu şanlı kulübümüzün TPAO’ya devridir…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?