USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

FERHAT NASIROĞLU’NUN SEÇİM PERFORMANSI...

03-05-2023

Siyasette yeni isimler ve toplum tarafından sevilen ve saygınlığı olanların göreve gelmesi konusunda defalarca yazılar yazdım.

Batman kamuoyunun da haklı olarak beklentisi hep bu yöndeydi...

Nitekim Ak Parti 14 Mayıs genel seçimlerinde deyim yerindeyse Batmanda nokta atışı yaparak en doğru ismi buldu ve seçmenin önüne çıkardı.

Bu isim, Batmanın sevilen ailelerinden ve Batman kamuoyunun son derece saygı duyduğu, güvenilir, girişken ve müteşebbis olarak ülke çapında tanınan Ferhat Nasıroğlu’ydu.

Dün Ak Parti il başkanlığının düzenlemiş olduğu basın toplantısına katıldım.

İzlenimlerimi siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum;    

Sayın Ferhat Nasıroğlu, siyasi arenada çok yeni bir isim olmasına rağmen kendine olan öz güveni ve kendini iyi yetiştirmiş bir birey olması nedeniyle sanki yıllardır siyaset yapıyormuş gibiydi…

Hitabeti,

Samimiyeti,

Mütevaziliği,

Dürüstlüğü,

Hayal satan değil, gerçekçi vaatlerde bulunması,

Ve hepsinden de önemlisi Batman sevdalısı bir kişiliği olması, Batman siyaseti açısından bir kazanım olarak görüyorum.

Siyasi beklentisi ve bireysel çıkarlarını asla düşünmeyeceğine %100 emin olduğum Ferhat Nasıroğlu’nun Batmanımıza çok önemli katkılar sunacağına ve büyük projelere imza atacağına olan inancım da tamdır.

Seçimlere 10 gün gibi çok kısa bir süre kala Sayın Nasıroğlu’nun seçim performansını değerlendirecek olursam eğer, bu konuda yanıldığımı açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum.

Çünkü ben şöyle düşünüyordum;

Ferhat bey nasıl olsa 1’ci sırada ve seçileceği garanti gibi…

Göstermelik birkaç yere gidecek, fotoğraf paylaşacak ve ‘bakın işte çalışıyorum’ mesajı vereceğini tahmin etmiştim.

Yanıldım…

Tam aksine; sadece kendisi değil, neredeyse ailesinin tüm bireyleri Batman’da karargah kurdu.

Ailenin her bir ferdi neredeyse Batmanın en ücra semtlerindeki seçmenlere giderek sorunlarını dinlediler, ellerini sıktılar, notlar aldılar…

Seçildikten sonra çözüm odaklı nasıl bir politika izleyeceklerine dair önemli bir yol haritası belirlediler.

Ben seçim sürecinde Sayın Ferhat Nasıroğlu’nda şunu da gördüm; ‘evet ben çok şükür varlıklı biri olabilirim ama nereden geldiğimizi asla unutmayan, sizden yani halktan biriyim…” imajını da kamuoyuna göstermiş oldu.

Sonuç itibariyle, Ferhat Nasıroğlu’nun Batmanımız için büyük bir şans olduğunu, çıkar gözetmeksizin kendisine sahip çıkılması ve ideolojiden ziyade Batmana hizmet anlayışının benimsenmesi gerektiğine inanıyorum.

Batmanın yakalamış olduğu bu önemli değeri fırsata çevirerek ve iyi kullanarak kaybedilen yılların telafisine vesile olacağına olan inancımı da açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum.

Umarım ve dilerim ki, Ferhat Nasıroğlu seçilmesi durumunda, Batmanlılık bilincini bu kentte yaşayan tüm bireylere aşılayacak ve görüşü ne olursa olsun toplumun her kademesiyle güç birliği yaparak Batmanı her alanda hak ettiği yerlere taşıyacaktır…   

Ben buna bütün kalbimle inanıyorum…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?