gap başlık

logo

YAZAR OKÇU, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

YAZAR OKÇU, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Batman Valiliği himayelerinde Özel İdare Genel Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği Batman İl Temsilciliği iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Okurlar Yazarlar Buluşuyor’ projesi kapsamında Akademisyen Yazar Doç. Dr. Davut Okçu Batman Kız Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi okuma gruplarıyla bir araya geldi.

Okurlar Yazarlar Buluşuyor projesi kapsamında Türkiye Yazarlar Birliği üyesi Batmanlı Akademisyen Yazar Doç. Dr. Davut Okçu ilk olarak Batman Kız Anadolu Lisesi okuma grubu öğrencileriyle ardından Fatih Anadolu Lisesi okuma grubu öğrencilerle buluştu. Buluşmada ‘Karakter ve Değerler Eğitimi’ adlı kitabı üzerine konuşmasını yapan Davut Okçu konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.

Kültürel ve Sosyal Sorumluluk kapsamında il merkezimizde ikamet eden 14-20 yaş grubu ortaöğretim öğrencilerinin genel kültürlerini geliştirmek, kitap okuma zevki kazandırmak, toplumsal ilişkilerinin kalitesini artırmak, okul hayatındaki başarılarını pekiştirmek, erdemli ve olgun bireyler olmaları amaçlanmakta. Ayrıca proje kapsamında yazarlarımızın kitaplarını okuyan öğrenciler, yazarlarımızla bir araya gelerek merak ettikleri konuları doğrudan kitabın yazarına sormaları hedeflenmiştir.

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ