gap başlık

logo

YARI YIL TATİLİ BAŞLADI

YARI YIL TATİLİ BAŞLADI

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı birinci dönemi, ilimiz geneli Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Liselerde okuyan toplam 170.935 öğrenciye dağıtılan karne ile sona erdi.

İlimizde resmi karne töreni Merkez Tilmerç Mahallesinde bulunan, TOKİ Kazım Karabekir İlkokulunda gerçekleşti.

Karne dağıtım törenine, Vali Sayın Hulusi Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit Aydın, Şube Müdürü İshak Büyükkaya, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Vali Hulusi Şahin’i okula gelişinde, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran karşıladı. Okul bahçesinde küçük öğrencilerin halk oyunları gösterisinin ardından sınıfları ziyaret eden Vali Şahin ve Müdür Kurtaran, öğrencilere karne ve hediyelerini verdiler.

Karne dağıtım töreninde kısa bir konuşma yapan Vali Şahin “Sevgili çocuklarımız bu kısa tatilde dinlensinler, eğlensinler, enerji depolasınlar. 2. eğitim öğretim yılına yeni bir şekle hazır haline gelsinler. Ailelerimize buradan sesleniyorum çocuklarımızı sıkıştırmasınlar. Karnelerinde negatif şeyler olabilir, iki çeşit güdüleme yöntemi vardır. Biri ceza ile biri ödül ile ama ceza ile yapılan güdülemenin kesinle uzun vadeli olmadığını söylüyor bilim adamları. Motivasyonla ödülle biz çocuklarımızı güdülemeliyiz. Onları mutlaka yapabileceklerine inandırmalıyız. O zaman emin olun tüm çocuklarımız başarılı olacaktır.” dedi. Vali Şahin ve Müdür Kurtaran son olarak öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelip onlarla bir süre sohbet ettiler. Tüm öğretmenlere iyi tatiller dileyen Vali Şahin eğitimde gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür edip onlara birer kitap hediye ettiler.

Yarı Yıl Tatili Başladı (1) Yarı Yıl Tatili Başladı (2)

Share
535 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ