gap başlık

logo

Vali Şahin: ‘Bize bir nefesi çok görmeyin’

Vali Şahin: ‘Bize bir nefesi çok görmeyin’

Anız yangınlarının artması üzerine Silvan ilçesine giden Vali Hulusi Şahin, burada seslendiği muhtarlara, anız yangınları yüzünden 500 Bin kişinin Silvan halkına beddua ettiğini belirtti.

Vali Hulusi Şahin, son günlerde artan anız yangınlarının ardından Silvan Kaymakamını ziyaret ederek anız yangınlarının önlenmesi ile ilgili önerileri masaya yatırdı. Silvan Kaymakamlığı Kültür Merkezi’ndeki konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Şahin, Silvan Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, ilçe kurum müdürleri, Batman ve Silvanlı muhtarlar, Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argünağa ve çiftçiler katıldı. Komşu çiftçilere seslenen Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, anız yangınlarının toprağa verdiği zararları anlattı.

‘500 BİN İNSAN BEDDUA EDİYOR’

Ardından söz alan Vali Hulusi Şahin, 500 bin Batmanlının anız yakan kişilere beddua ettiğini belirterek, “Bismil’in anız yangınlarından muzdarip idik. Yaptığımız ziyaretler neticesinde bu sene Bismil bölgesinden sadece 3 anız yangını oldu ve bu kez teşekkür ziyaretine gittik. İnşallah seneye buraya geleceğiz Silvanlılar size teşekkür ediyoruz diyeceğiz. Ama bugün 500 Bin kişi Silvan’a lanet ediyor, 500 Bin kişi Silvan’a beddua ediyor. Bu kara lekeyi Silvan’ın büyük çoğunluğu hak etmiyor. Birkaç tane kötünün yaptığı bu yanlışı el birliği ile çözelim. Covid-19 nedeniyle yatan hastaların rahat bir nefes için nasıl mücadele ettiklerini görmek lazım. Bize bir nefesi çok görmeyin. Nefes alalım. Bizim nefes almamızı engellemeyin. 500 bin insanın kul hakkına girmeyin” dedi. Silvan Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, bundan böyle köy köy gezip anız yangınları ile ilgili bilgilendirme ve uyarı çalışmaları yapacaklarını belirtti. Ayrıca anız yakanların tespit edilip en ağır cezayı vereceklerini sözlerine ekledi.

Share
439 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ