gap başlık

logo

VALİ ŞAHİN “BATMANIN 60 BİN TONLUK SU DEPOSUNA İHTİYACI VAR”

VALİ ŞAHİN “BATMANIN 60 BİN TONLUK SU DEPOSUNA İHTİYACI VAR”

Batman valisi ve belediye başkan vekili Hulusi Şahin, beraberinde belediye başkan yardımcıları ve belediye birim müdürleriyle birlikte dün basın toplantısı düzenledi.

“ESKİ BAŞKAN MEHMET DEMİR KAYIP VE ARANIYOR…”

Toplantıda özellikle belediyenin alt ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Hulusi Şahin,  görevden uzaklaştırılan belediye başkanı Mehmet Demir’in kayıplara karıştığını ve arandığını söyledi.

Eski belediye başkanlarının belediyeyi Alman finansman kuruluşları aracılığıyla katı su arıtma tesisi için 30 milyon Euro borca koyduklarını açıklayan Şahin, bu projenin de büyük bir bölümünün hayata geçirilmediğinin altını çizdi.

“ SU DEPOLARINA İHTİYAÇ VAR…”

Son günlerde bazı semtlerde yaşanan su kesintilerine değinen vali ve belediye başkan vekili Hulusi Şahin, yaptıkları araştırmaya göre Batmana 60 bin tonluk su deposuna ihtiyaç olduğunu, şuan sadece 20 bin tonluk su deposu nedeniyle zaman zaman ihtiyaçta yetersiz kaldığını belirtti.

 “İTFAİYEMİZİ HER ALANDA GÜÇLENDİRECEĞİZ…”

Batmanda son çıkan yangında özellikle itfaiye konusunda bazı yetersizliklerin ortaya çıktığını söyleyen belediye başkan vekili Hulusi Şahin, yaklaşık 8 milyon lira değerinde 30 kata ulaşabilecek tam donanımlı yeni bir itfaiye almak için çalıştıklarını, itfaiye aracının suyu bittiği zamanda acilen yeni su alabilmesi için de su depoları kurulacağını açıkladı.

İmar ve kentsel dönüşümler için de son aşamaya geldiklerini sözlerine ekleyen Hulusi Şahin, bayramdan sonra bazı bölgelerin imara açılacağının müjdesini verdi.

“ 15 TEMMUZ HALK DESTANIDIR…”

Son olarak FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 yılında devleti yıkmak ve iç savaş çıkarmak için darbe girişimine kalkıştığını belirten vali ve belediye başkan vekili Hulusi Şahin, “Bu hain kalkışmaya ve darbe girişimine karşı başta cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkemizde her kesimden vatandaşlarımızın ortaya koyduğu tavır ve gösterdiği cesaret, bir halk destanıdır. FETÖ’nün bu hain ve acımasız darbe girişimini püskürtmek için canlarını feda ederek darbeyi önleyen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Herkes şunu çok iyi bilsin ki, bu kadim devlet, bir avuç çeteye teslim edilemeyecek kadar büyük ve güçlüdür.” dedi.

Share
1361 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ