gap başlık

logo

VALİ ŞAHİN: Batman’da Yıllardır Yapılmayanları Yapmaya Çalışıyoruz…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Bugüne kadar ilimizde yapılmayan hizmetlerden dolayı yetkililere içimizden kınamalar ’da bulunarak kendi söylediklerimizi dinler ve kendimizden başka hiç kimseye sesimizi duyuramazdık.

Başka bir ifadeyle biz söyler ve yine biz dinlerdik.

Oysa hizmet yapılması için merkezi hükümet tarafından ilimize gönderilen bütçelerle, şehrimizde bulunan birçok eksiklikleri giderebilir ve büyük değişimlere imza atabilirdik.

Hatta gönderilen bütçeleri doğru ve verimli bir şekilde kullanabilseydik, ilimizin imajını ve kaderini daha hızlı değiştirebilirdik.

Yıllardır Yapılmayanların Ne Zaman Yapılabileceğini Sorduk…

Batman Çalışan Gazeteciler Derneği’nin Mezopotamya Otelde düzenlediği Cumartesi Buluşmalarına konuk olan Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’e Batman’da yıllardır yapılmayanların ne zaman yapılabileceğini sorduk ve cevaplarını bulmaya çalıştık.

Yıllarca barışa, huzura ve hizmete hasret kalmış Batman’da, cevap arayan seslere kapalı kalmayıp içtenlikle cevap vermeye çalışan Vali Hulusi Şahin’in söylediklerini, Batman Çalışan Gazeteciler Derneğine üye olan gazete, radyo ve haber ajanslarının manşetlerinde görebileceksiniz.

Batman Olumlu Algılarla Anılmaya Başlandı.

Mesai mefhumu gözetmeksizin hafta sonları dahil olmak üzere şehrimize her yönüyle hizmet üretmeye gayret ettiğini belirten Şahin’in, Batman’a vali olarak atandığı günden bu yana ortaya koyduğu iş kültürü, iş ahlakı ve iş disiplini, ilimizin olumlu algılarla tanıtılmasına katkı sunmuş ve yatırımcılar için şehrimiz bir cazibe merkezine dönüşmüştür.

Bu şehrin paydaşları olarak bizler yıllardır yapılmayanları yapmaya çalıştığı için Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’i desteklemek, cesaretlendirmek ve alkışlamak mecburiyetindeyiz. Zira, akıllı ve disiplinli bir yaklaşımla yapılmayanları yapmak adına kapıyı aralaması, eğitimden sağlığa, ekonomiden çevreye, imardan emniyete, kısacası şehrimiz için önem arz eden her başlıkta, yükselen bazı olumsuz seslere rağmen kulaklarını kapatarak sadece hizmete odaklanması, Vali Hulusi Şahin’i tebrik etmek ve kutlamak için yeterlidir.

Kayıp geçen yıllara rağmen sorunları çözmek adına atılan bu olumlu adımlar, bütün şehirde iyimser bir tablonun oluşmasına vesile oldu. Ancak, birikmiş sorunların kısa bir sürede çözüleceği yanılgısına hiçbirimiz düşmemeliyiz.

En Büyük Hastalık Ucuz Popülizmdir…

Maşeri vicdana hitap eden bazı siyasiler, dinamik bir şehir olan Batman’ın girişimci ruhunu, genç insan kaynağını ve ekonomik zenginliğini en doğru şekilde kullanarak ve tanıtımını yaparak, iyimserlik basamaklarının ilk adımını atmalıydılar. Ancak, yıllardan bu yana ahlaki kurallar manzumesinden uzaklaşarak popülist ve politik davranışlarla bu şehrin gelişimini yavaşlatanlar hem toplumun nezdinde hem de kendi zihin dünyasında en büyük kaybeden olmuştur.

Kendilerinden başka bütün seslere kapalı olanlar, bu şehrin sesine kulak vererek hizmet üretmeye gayret eden Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’i model rol olarak görebilirler.

Batman’da Yıllardır Yapılmayanları Yapmaya Çalışan Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’e, şehrin ortak vicdanı adına teşekkür ediyorum.

Kalın Sağlıcakla…

 

 

Share
1317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • YENİ ANAYASA…

  26 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Anayasa; Toplum düzenini kurallara bağlayan yasama, yürütme ve yargılama erklerinin nasıl kullanılacağını gösteren, bütün kanunların anayasaya uygun olacağını ve Devletin devamlılığını sağlayan temel kaynaktır. Normlar hiyerarşinin tepesinde olan anayasa da ilerleyen zaman dilimi içerisinde olumlu veya olumsuz birçok sorun vuku bulduğunda küçük değişiklikler söz konusu olabilir. Ancak tümden değişimi darbe ve benzeri olaylar neticesinde gerçekleşebilir. Son zamanlarda anayasa askıya alınıp ve anayasa da karşılığı olmayan KHK yönetimi s...
 • BATMAN NORMALLEŞMEYE HAZIR…

  23 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın il bazındaki ‘normalleşme’ adımlarına yönelik açıklamalarının ardından Batman olarak heyecanlandık. Heyecanlandık çünkü il olarak tedbir ve kısıtlamalara gösterdiğimiz hassasiyet, vaka sayılarında ki düşüş, normalleşme hızında bizi diğer illere göre daha avantajlı hale getirmiştir. 1 Mart’tan itibaren başlayacak olan ‘yerinde karar’ sistemiyle birlikte mevcut vaka sayısındaki düşüşümüzü muhafaza edersek, Batman il hıfzıssıhha kurulu kararıyla birlikte kademeli olarak normalleşme sürecine başlaya...
 • JANDARMANIN ŞEFKATLİ VE GÜLEN YÜZÜ…

  21 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Zaman zaman ilimiz kamu kurum kuruluşlarını ziyaret eder, kurumu yöneten yetkililerle sohbet eder, ilimizin sorunları ve çözüm yolları için fikir alışverişinde bulunuruz. Geçtiğimiz hafta içinde gazetemiz yazarlarından Mustafa Toprak’la birlikte il jandarma alay komutanımız Sayın İsa Çakmak’ı makamında ziyaret ettik. Bilindiği üzere jandarma şehir ve ilçe merkezleri haricinde kalan tüm bölgelerde asayişten kaçakçılığa, trafik kontrolünden uyuşturucuyla mücadeleye varıncaya kadar son derece geniş ve kapsamlı bir yetki alanını kapsıyor. , ...
 • VALİ HULUSİ ŞAHİN’İN GİRİŞİMLERİ…

  14 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Turizm bir ülkeye ya da bir bölgeye turist çekmek amacıyla alınan ekonomik, kültürel, teknik vb. önlemlerin, yapılan çalışmaların tümüdür. Turizm denince akla ilk olarak deniz, kum, plaj ve güneş gelir. Bu anlamda Akdeniz ve Ege’nin bazı sahil şehirlerine turizmin ekonomik lokomotifi dersek her halde doğru bir tanımlama yapmış oluruz. Bütün dünyada turizm çeşitlenirken sağlık alanı son yıllarda turizmi besleyen en önemli kaynaklardan biri haline geldi. Ülke olarak bu kaynaktan en iyi şekilde istifade edebilmek için çeşitli çalışmalar yapı...