gap başlık

logo

18 Haziran 2013

Vali Beyin Çalışkan Yardımcıları.


Mansur Obut
mansurobut@mynet.com

Geçmiş yıllarda zaman zaman vali ile yardımcıları arasında çok ciddi sorunlar, tartışmalar ve hatta kavgalar yaşandığına tanık olmuştuk…

En son örneğinide ilimizde valilik yapmış ve şuan Balıkesir valisi olan Sayın Ahmet Turhan ile yardımcısı Sayın Bülent Uygur arasında yaşanan gerginlikti.

Bu gerginliğin arkasından Sayın Ahmet Turhan, Sayın Bülent Uygur hakkında iç işleri bakanlığınca soruşturma talep etmiş, ardından her iki isiminde tayinlerinin çıkmasıyla bu gerginlik ve anlaşmazlık son bulmuştu.

Bilmeyenler için hatırlatmak gerekirse şuan ilimiz vali yardımcıları; Sayın Soner Karataşoğlu, Sayın Mustafa Adil Tekeli ve Sayın Şener Çağlar’dır.

Bunu abartılı olarak söylemiyorum ama inanın hepsi dürüst, beyefendi, dinamik, mütevazi, çalışkan ve yetkileri dahilinde Batmana hizmet etme çabası içersindeler.

Keza ilçe kaymakamlarımızda öyle…  

Sason Kaymakamımız Sayın Bahadır Yörük, Hasankeyf Kaymakamımız Sayın Ceyhun Dilşad Taşkın ve Beşiri ilçe kaymakamımız Sayın Ayşe Şeyda Çağlar’ınilçelerinde yaptıkları sosyal, kültürel, ekonomi ve kamu yatırımların hızla büyümesi nedeniyle ilçe kamuoyu tarafından büyük bir takdir topladıklarını memnuniyetle görüyor ve duyuyorum.

Eminim Kozluk Kaymakamımız Sayın Emrah Yılmaz ve Gercüş kaymakamımızSayın Adem Ergül’de aynı seviyede çalışmalar yapıyorlardır.

 

Hepsine Batman ve ilçe kamuoyu adına binlerce kez teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını en kalbi duygularımla temenni ediyorum.

Hepimiz şunu çok iyi biliyoruz ki, bir ilin kalkınması ve büyümesi için o ili yöneten idarecilerin uyumlu ve disiplinli çalışması gerekir.

Buradan yola çıkarak şuan bir değerlendirme yapmak gerekirse Evet, valimiz Sayın Yılmaz Arslan’ın yardımcılar konusunda son derece şanslı olduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirim…

Tabi bu şans sadece Sayın Yılmaz Arslan için olduğu kadar, vali yardımcılarımız ve kaymakamlarımız içinde aynı ölçüde değerlendirilmelidir…

Bilgisi, tecrübesi ve iş ahlakına son derece bağlı olan Sayın Yılmaz Arslan’ın bunu çalışma arkadaşlarına da aşılamış olduğunu büyük bir memnuniyetle görüyorum.

‘Her yiğidin bir yoğurt yiğişi vardır’ sözünden yola çıkarak vali yardımcılarımız ve kaymakamlarımızın Sayın Arslan’ın olumlu yönlerini doğal olarak kendilerine ilke ve prensip haline getireceklerini düşünüyorum.

İl genelinde yardımcılarına, ilçelerde ise kaymakamlarla sürekli temas halinde olanSayın Yılmaz Arslan’ın verdiği talimat ve bilgilerle kendilerini yetiştiren bu mülki idarecilerimiz, eminim ki bunun semeresini ilerde yaşam kariyerlerinde meyvesini toplamalarına da vesile olacaktır.

Vali yardımcılarımız gerçekten vali beyin iş temposuna ve iş disiplinine son derece bağlı bir şekilde kamu yatırımları başta olmak üzere her alanda Batmanımızın geleceği için büyük çaba ve emek sarf ettiklerine tanık oluyoruz.

Sayın Yılmaz Arslan’ın gerek çalışma arkadaşlarıyla ve gerekse diğer ilgili kurum amirleriyle birlikte uyumlu çalışıyor olması, onlara değer veriyor olması, onları dinliyor olması, onlarla birlikte karar vererek doğruyu buluyor olması, Batman olarak ilerki zamanlarda bunun yararlarını bizlere gösterecektir diye düşünüyorum.

Valimiz Sayın Yılmaz Arslan başta olmak üzere vali yardımcılarımız ve ilçe kaymakamlarımızın  azimli, istekli, özverili ve uyumlu çalışma performanslarını bir Batman sevdalısı olarak ayakta alkışlıyor, birlik ve beraberlik ruhunun her kesime yayılmasını umuyorum…

Bu valiyle, bu vali yardımcılarıyla, bu kaymakamlarımızla Batman İçin; ‘Durmak Yok, Yola Devam…’

Share
410 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...
 • GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim. Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik. Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son ...