logo

UYANIK “YEREL BASIN DESTEKLENMELİ”

UYANIK “YEREL BASIN DESTEKLENMELİ”

Batman Basın Derneği Başkanı Cebrail Uyanık; Yerel Gazetelerin yaşadığı ekonomik sıkıntıları dile getirdi.

Gazetemiz Genel Yayın yönetmeni Mansur Obut’u çalışma ofisinde ziyaret eden BBD Başkanı Uyanık, Artan baskı maliyetlerinin yüksek olduğu ve sıkıntılı günler yaşandığını ifade etti.

“YEREL BASIN DESTEKLENMELİ”

Kamuoyunun gözü ve kulağı olan yerel gazetelerin Batman’da desteklenmediğini belirten BBD Başkanı Uyanık, yerel gazetelere hak edilen değerin verilmesi konusunda hassas davranılması gerektiğini kaydetti.

Cebrail Uyanık yaptığı açıklamada; “Yurttaşların sorunları ile kamu kurumlarının yöneticileri, belediye başkanları, siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri, odalar ve esnaf birliklerinin tüm çalışmaları da yerel basın sayesinde kamuoyuna duyuruluyor. Bu nedenle basının desteklenmesi gerekiyor.

Yerel basının daha güçlü ses getirmesi için başta sayın valimiz olmak üzere tüm kamu kurumlarının, STK’ların, iş insanlarının ve esnafın Batman basınına destek vermesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

Gazetemiz genel yayın yönetmeni Mansur Obut’ta Batman Basın Derneği Başkanı Cebrail Uyanık’ın ziyaretlerinden dolayı memnun olduğunu ve Batman GAP Gazetesi ailesi olarak Uyanık’ın yaptığı açıklamaya tam destek verdiğini açıkladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ