gap başlık

logo

11 Eylül 2021

TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM, ÇOK SAĞOLUN PAŞAM…


Mansur Obut
mansurobut@mynet.com

Kardeşimin hastalığı dolaysıyla yaklaşık 20 gün Kocaeli’ndeydim.

Kalp kapakçığı ve aort damarı değişen Çetin hoca, şuan çok şükür iyi durumda. Kendisini taburcu edip evine teslim ettikten sonra bende diğer kardeşim Ömer ile birlikte Batmana döndük.

Ne kadar da özlemişim evimi, şehrimi, dostlarımı, akrabalarımı, komşularımı…

Hastalık süresi boyunca bu zor sürecimizde yanımızda yer alan, iyi dilek ve dualarını esirgemeyen tüm dost, akraba ve sosyal medya takipçilerime bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı osun inşallah…

Bugünkü makalemin konusuna gelecek olursak, Diyarbakır’da vatani görevini yapan göz bebeğim, kıymetlim, asker oğlum Hamza’nın, birliğinde yaşadığı tatsız bir olay sonrasında yaşanan gelişmeleri siz değerli okurlarıma aktarmak istiyorum…

Hamza ile üst rütbeli bir komutanın, kendi aralarında yaşamış olduğu bu tatsız hadiseyi, üzüntülerimi dile getirerek sosyal medya hesabım üzerinden ilgili mercilere aktardım.

Twitter hesabımdan paylaşım yaptıktan hemen sonra, bu kadar kısa bir sürede bana üst düzey bir geri dönüş yapılacağını doğrusunu söylemek gerekirse beklemiyordum.

Sinan Paşa…

Telefonla beni arayarak son derece kibar bir üslup ve samimi bir dille, üzüntü duyduğum hadise üzerine aradığını ve bu konuda ilgili bakan ve komutanların talimatları doğrultusunda konuyu araştıracaklarını ifade etti.

Gerçekten de öyle oldu…

Olayın hemen ertesi günü konuyu araştıran müfettiş albaylar, hem Hamza’nın, hem olayda adı geçen komutanın, hem de diğer askerlerin ifadelerini alarak raporlarını yazıp, Ankara’ya döndüler.

Ben Kocaeli’ndeyken Sinan Paşayla yaptığımız telefon görüşmesinde, Batmana dönüşümüzde Ankara’ya bir tanışma kahvesi içmeye beklediklerini söylemişti.

Bende bu daveti kırmadım ve Batmana dönüşümüz sırasında Sinan Paşamıza uğrayıp, soruşturmayı gerçekleştiren 3 albayımızla birlikte tanışma kahvesi içtik ve samimi bir sohbet gerçekleştirdik.

Hani; “Her işte bir hayr vardır…” deriz ya…

Yada “Şer bildiğiniz şeylerde Hayr, Hayr bildiğiniz işlerde de Şer olabilir, Allah Bilir, Siz bilemezsiniz…” ( Bakara Suresi – 126 Ayet)  

Hamza’nın da bu tatsız olayı buna vesile oldu diyebilirim ve gerçekten de her biri birbirinden çok değerli komutanlarımızla tanıştık, muhabbet ettik ve çok kısa bir sürede dost olmayı başardık…

Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, aldığım izlenimlerime göre her bir asker evladımız, yöneticilerimiz için çok kıymetli ve çok değerliler.

Asker evlatlarımızın başına gelebilecek en ufak bir olayda bile, hemen ivedi olarak olaya müdahale etme, araştırma ve soruşturma başlatma kapasitelerinin çok yüksek olduğuna bizzat tanıklık ettim.

Yani bizim evlatlarımıza, komutanlarda kendi öz evladıymış gibi bakıyorlar ve o şekilde davranıyorlar…

Bu kadar güzel bir izlenim ve samimiyet gördükten sonra da, ben de oğlum Hamza’ya sorun yaşadığı komutanıyla helalleşmesini ve barışmasını talep ettim.

Göz bebeğimde sağ olsun beni kırmadı ve bu şekilde olayı tatlıya bağladık.

Sonuç itibariyle tüm anne ve babalar çok rahat ve emin olsunlar ki, her bir evladımız askerlik süresi boyunca komutanlarımız tarafından son derece titiz bir şekilde bakıldıklarını bilmelerini ve evlatlarının teskeresini gönülleri rahat bir şekilde beklemeleri gerektiğini hatırlatmakta yarar görüyorum.

Bu nedenle bir vatandaş ve asker babası olarak, bakanımız Sayın Hulusi Akar başta olmak üzere, Cumhurbaşkanı iletişim daire başkanı Sayın Fahrettin Altun’a, ilgili kuvvet komutanlarımıza ve Sinan Paşamıza yakın ilgi, alaka ve destekleri için çok teşekkür ediyorum.

Allah devletimize ve milletimize zeval vermezsin… (AMİN)

Share
651 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 4.BATMAN KİTAP FUARI VALİLİĞİN HİMAYESİNDE KAPILARINI AÇIYOR…

  24 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Her yıl büyük bir ilgiyle ve ziyaretçi sayısıyla büyüyen ve BATMAN HER YERDE OKUYOR ilkesiyle ülke gündemine oturan Batman Kitap Fuarı’nın 4.sü 27 Ekim’de kitapseverlere kapılarını açıyor. Sadece Batmanlıları değil, komşu illerden gelen misafirleri ’de kitabın ekseninde buluşturmaya ve okurları doğrudan yazarla buluşturmayı hedefleyen 4. Batman Kitap Fuarı, Vali ve Belediye Başkan vekili Hulusi Şahin’in himayesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin keşfetme arzusunu harekete geçirecek. Türkiye’nin önde gelen şair, yazar ve yayıncılarının ka...
 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...