gap başlık

logo

TECRÜBELİ EĞİTİMCİ KIZAR, EMEKLİ OLDU

TECRÜBELİ EĞİTİMCİ KIZAR, EMEKLİ OLDU

Batman’da birçok okulda öğretmenlik ve idarecilik yapan tecrübeli eğitimci Necmettin Kızar, en son görev yaptığı Halk Eğitim Merkezinden emekli oldu.

01.01.1955 yılında Batman iline bağlı Gercüş ilçesinin Yamanlar köyünde dünyaya gelen eğitimci Kızar, ilk ve orta öğretimini ilçe merkezinde tamamladı. Lise eğitimini Midyat’ta tamamlayan Necmettin kızar, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İngilizce bölümünden mezun olarak eğitimcilik kariyerine başladı.

ADANA’DA GÖREVE BAŞLADI

İlk görev yeri olan Adana’da Karşıyaka Lisesi ve Ziyapaşa Ortaokulunda uzun yılar görev yaptı. Ardından İstanbul’a ataması gerçekleşen tecrübeli eğitimci Necmettin Kızar, İstanbul Yenibosna ilköğretim Okulu ile Bakırköy İncirli Ortaokulunda 1993 yılına kadar görev yaptı.

1993 YILINDA BATMAN’A ATANDI

1993 yılında kendi isteğiyle Batman’a tayinini isteyen Kızar, Yahya Kemal Beyatlı Lisesi, Fatih Lisesi Müdür Baş Yardımcılığı, Cengiz Topel İlköğretim Okulu, Türk Telekom Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcılığı, Gazi Erkek Anadolu Lisesinde uzun yıllar görev yaptı. Yaklaşık 35 yıllık eğitim hayatında sayısız doktor, mühendis, avukat, öğretmen, gazeteci, idareci, iş adamı ve bir çok branşta öğrencisi bulunan Necmettin Kızar, son olarak Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı Halk Eğitim Merkezinde emekli oldu.

KIZAR’A DUYGULU VEDA

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Serik, Müdür yardımcıları ve tüm personellerin katılım sağladığı veda yemeğinde konuşan tecrübeli eğitimci Necmettin Kızar; “Hayat dediğiniz göz açıp kapayana kadar bitiyor. Yaklaşık 35 yıldır eğitim ve öğretim hayatım pırıl pırıl gençleri eğiterek geçti. Tüm öğrencilerime ve çalıştığım tüm arkadaşlarıma hakkımı helal ediyorum. Bir büyükleri olarak öğrencilerimin ve halkımın her zaman hizmetkârıyım. Allah herkesten razı olsun. ”diye konuştu. Eğitim camiasının Necmettin Kızar gibi başarılı eğitimci ve idarecilere ihtiyaç duyduğunu belirten HEM müdürü Bilal Serik kendisini hiçbir zaman unutmayacaklarını ve kapılarının her zaman açık olacağını söyledi. Verilen veda yemeğinin ardından, emeklilik anısına HEM Müdürü Bilal Serik tarafından plaket takdim edildi.

Tecrübeli Eğitimci Kızar, Emekli Oldu (2) Tecrübeli Eğitimci Kızar, Emekli Oldu (1)

Share
910 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ