gap başlık

logo

SİZ KİMSİNİZ? 


İhsan Pınar
ihsan@batmangapgazetesi.com

Çan ve Karga hikayesini bilirsiniz! Karganın biri her gün Kilise çanının üzerine pislermiş. Kargaya engel olamayan ve her gün Çanı temizlemek zorunda kalan Kilisenin Papazı, danışma sonucu bulunan çareyi uygulamaya koymuş.

Tuzladığı deve etini Çanın yakınına bırakır ve hemen yanına da bir tas şarap koyar. Gece karanlığında Çanın üstüne pisleyen Karga, kokusunu aldığı deve etini de yer. Yediği tuzlu etin etkisiyle susayan karga, hemen yanındaki şarabı içer. İçtiği şarapla sarhoş olan karga oracıkta uyuyakalır. Sabah kargayı yakalayan Papaz şöyle söylenir, “Ey yaramaz karga! Ne yapmak istiyorsun ve hangi dindensin? Hıristiyan olsan, Çanın üzerine pislemezsin. Yahudi olsan, deve eti yemezdin. Müslüman olsan, şarap içmezdin. Ama ne olursan ol, cezanı bulacaksın.”

Emperyalistlerin başımıza bela ettikleri sistem ve ektikleri fitne tohumları ideolojilerle kendilerini ve insanlıklarını kaybetmiş olanların, ne olduğunu ve kimlere hizmet ettiklerini kendileri bile düşünememektedirler. Bunlar kendi ecdatlarına, dini değerlerine, kültürüne ve geçmişine hakaret etmeyi marifet sanmaktadırlar. Bunların ilmi, insani… Hiçbir hizmetleri yok; hayvani içgüdülerinin peşinde sürüklenirler. İnsani değerlerden koptukları için mutsuzdurlar. İman ve güven nimetlerinden yoksun oldukları için; içki, eğlence ve ideolojilerle beyinlerini uyuştururlar. Boşta kalmış egolarını tatmin etmek için, buldukları her fırsatta da İslam ve Müslümanlara ahlaksızca saldırılar.

Demokrat olduklarını ve ‘Halkların kendi kaderlerini belirleme’ ilkesini savunduklarını iddia ederler. Ama Filistin, Mısır, Afganistan, İran, Tunus, Kürdistan, Çeçenistan, Bosna Hersek… Gibi ülkelerde, İslami duyarlılığı olan kesimlerin meşru seçimlerle iktidara gelmelerini hazmedemezler. Faşist olup ABD ve İsrail’in yaptırdığı askeri darbeleri ve işgallerini savunurlar.

Küfrün ve emperyalistlerin paralı askerleri gibi İslam ve Müslümanları yalan ve iftiralarla karalamayı, aşağılamayı, hakaret etmeyi ve yok etmeyi asli görevleri bilirler. İngiltere, SSCB/Rusya, ABD ve müttefiklerinin yıllardır Afganistan’ı işgal etmeleri, halkını katlettiklerini görmezler. Ama emperyalist ABD çekilince, öz Afgan olan Taliban aleyhinde protestolar düzenlerler. Yaptıkları bütün etkinlikleri de, İslami değerlere ve Müslümanlara saldırma bahanesi yaparlar.

Geçenlerde İzmir’de toplanan parti kölesi bazı kadınlar, Taliban bahanesiyle Müslüman kadının tesettürüne saldırdılar. Geçen hafta da aynı zihniyet, İzmir’in Kurtuluş kutlamaları bahanesiyle aynı çirkefliği yaptılar. İddiayla söylüyorum ki, bu ahlaksız saldırılara gönüllü alet olan kadınlar; güven ve mutluluktan yoksundurlar ve İslam hakkında cahildirler.

Hayranı oldukları batının Ateistleri bile, kendi halklarının inançlarına ve değerlerine saygılı davranırken; şeytanın yapmadığını yapan bu ahmaklar, neye hizmet ediyorlar?

Müslüman olsalar, İslami değerlere ve Müslümanlara saldırmazlar.

Devrimci ve Sosyalist olsalar, emperyalizme karşı mücadele eden Müslümanları/halkları savunur ve halkın inancına saldırmazlar.

İnsan haklarına saygılı olsalar, Müslümanların inanç ve haklarına da saygı gösterirlerdi.

Demokrat olsalar, bütün kesimlere ve kötülüklere gösterdikleri hoşgörüyü Müslümanlara da göstermeleri gerekirdi.

Kadın haklarını savunmuş olsalardı, Müslüman kadına ve tercihine de saygı göstermeleri gerekirdi. Giyimi için kadını aşağılamazlardı.

Eğer Atatürkçü olsalardı, Atatürk’e saygılı olur; Çarşaflı olan annesi ve eşinin libaslarını aşağılamazlardı.

Eğer Türk olsalardı, Çarşaflı olan Anadolu kadınını aşağılamaz, işgalci Yunan’ın renkleri ve danslarıyla kutlama yapmazlardı.

Eğer insan olsalardı, insana ve haklarına saygı gösterirlerdi.

İman, akıl ve vicdanlarını yitirmiş, kötü arzuların ve ideolojilerin kölesi olmuş zavallılar! Siz kimsiniz ve neye hizmet ediyorsunuz? Lütfen, kendi menfaatiniz için kendinize gelin. İnsanlığın dünya ve ahiret kurtuluşu olan İslam Hukukuna inanmıyorsanız da, çirkefleşmeyin ve hiç kimsenin inanç ve haklarına saldırmayın. Yoksa Papazın dediği gibi, “Kim ve ne olursanız olun, zaten bu dünya da mutluluk ve güvenden, insanlıktan yoksun olarak belanızı bulmuşsunuz. Eğer böyle devam ederseniz Ahiret azabınız çok daha çetin olacaktır. Kendinize yazık etmeyin…

Dini, düşüncesi, ırkı, dili… Ne olursa olsun; İnsana ve haklarına saygılı, Adalet, Barış, Saygı içinde bir arada yaşamaya gayret edenlere SELAM olsun…

Share
540 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 4.BATMAN KİTAP FUARI VALİLİĞİN HİMAYESİNDE KAPILARINI AÇIYOR…

  24 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Her yıl büyük bir ilgiyle ve ziyaretçi sayısıyla büyüyen ve BATMAN HER YERDE OKUYOR ilkesiyle ülke gündemine oturan Batman Kitap Fuarı’nın 4.sü 27 Ekim’de kitapseverlere kapılarını açıyor. Sadece Batmanlıları değil, komşu illerden gelen misafirleri ’de kitabın ekseninde buluşturmaya ve okurları doğrudan yazarla buluşturmayı hedefleyen 4. Batman Kitap Fuarı, Vali ve Belediye Başkan vekili Hulusi Şahin’in himayesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin keşfetme arzusunu harekete geçirecek. Türkiye’nin önde gelen şair, yazar ve yayıncılarının ka...
 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...