gap başlık

logo

SESSİZLİK…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Ses ne zaman sessizliğe dönüşür hiç düşündünüz mü?

Konuşmak istersiniz ama insanların sizi duymamak için sağırlaştığını görürsünüz.

Konuşmak istersiniz ama siyaseten çözüm makamında olanların sizden kaçtığına şahitlik edersiniz.

Konuşmak istersiniz ama ilgisizlik, sevgisizlik ve boş vermişlik gibi kavramların yüzünüze çarptığını bilirsiniz.

Konuşmak istersiniz ama konuşmanın anlamını yitirdiğini hissedersiniz.

Ve fark edersiniz ki bunu hisseden sessizlik, sesi anlamsızlaştırmış ve kendine asil bir rol biçmiştir.

İşte böyle bir ortamda şayet seçim yapılırsa sessizlikle kendine rol biçen kararsızlar sesini yükselterek, ilgisizliğin, umursamazlığın ve boş vermişliğin hesabını sorarlar.

Ve en kötüsü,

Zarar verirler korkusunu yayarak gerçeklerin üstünü örtmeye çalışanlar, sessizliğin hırçınlığa dönüşeceğini gördüğü ve bildiği halde, hiç ait olmadıkları davaya ihanet ederler.

BATMAN’DA KİŞİ BAŞINA DÜŞEN AKTİF YEŞİL ALAN…

Yeşil alanlar, toplumun yaşam kalitesini arttıran, sosyalleşmeyi sağlayan önemli kriterlerdir.

Toplumun ortaklaşa yararlandığı parklar ve çocuk oyun alanları ile hem diğer insanlarla bir araya gelmek, hem çocukların diğer çocuklarla bir araya gelerek sosyalleşmelerini sağlamak ve hem de sağlıklı zaman geçirmeleri açısından çok kıymetlidir.

Büyük binalar arasına sıkışmış olan Batman’da yeşil alanların yetersiz gelmeye başladığını gören Batman Belediyesi, bu konuda yeni çözümler aramaya başlamıştır.

Hemşerilerimizin temiz hava alabilecekleri, dinlenebilecekleri ve çocuklarımızın oyun oynayabilecekleri yeni alanların oluşturulması için kollarını sıvayan Batman Belediyesi, yapılaşmanın yoğunluğuna paralel olarak ürettiği bu tür hizmetler ile bir taraftan aktif yeşil alan sayımızı yükseltirken, diğer taraftan medeniyet yolculuğunun kilometre taşlarını döşüyor.

Bu kapsamda Batman Barosu bitişiğinde bulunan ve Akdeniz palmiyesi ağaçlarıyla süslenecek olan Kent Meydanı ile Batman sol sahil sulama kanalının şehrimizden geçen yaklaşık 7 km’lik bölümü için, kanalın kenarlarında yapılacak olan bisiklet ve yürüyüş yolu projesi tamamlandığında, bu alanlar şehrimize değer katacak ve muhteşem bir eser olacak.

Kişi başına düşen aktif yeşil alanlara Batmanlıların ihtiyacının ve talebinin yoğun olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bu konuda Batman Belediyesi üzerine düşeni yaparken, bizlere de buraları korumak ve zarar vermemek düşüyor.

Kalın sağlıcakla…

 

Share
754 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN NORMALLEŞMEYE HAZIR…

  23 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın il bazındaki ‘normalleşme’ adımlarına yönelik açıklamalarının ardından Batman olarak heyecanlandık. Heyecanlandık çünkü il olarak tedbir ve kısıtlamalara gösterdiğimiz hassasiyet, vaka sayılarında ki düşüş, normalleşme hızında bizi diğer illere göre daha avantajlı hale getirmiştir. 1 Mart’tan itibaren başlayacak olan ‘yerinde karar’ sistemiyle birlikte mevcut vaka sayısındaki düşüşümüzü muhafaza edersek, Batman il hıfzıssıhha kurulu kararıyla birlikte kademeli olarak normalleşme sürecine başlaya...
 • JANDARMANIN ŞEFKATLİ VE GÜLEN YÜZÜ…

  21 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Zaman zaman ilimiz kamu kurum kuruluşlarını ziyaret eder, kurumu yöneten yetkililerle sohbet eder, ilimizin sorunları ve çözüm yolları için fikir alışverişinde bulunuruz. Geçtiğimiz hafta içinde gazetemiz yazarlarından Mustafa Toprak’la birlikte il jandarma alay komutanımız Sayın İsa Çakmak’ı makamında ziyaret ettik. Bilindiği üzere jandarma şehir ve ilçe merkezleri haricinde kalan tüm bölgelerde asayişten kaçakçılığa, trafik kontrolünden uyuşturucuyla mücadeleye varıncaya kadar son derece geniş ve kapsamlı bir yetki alanını kapsıyor. , ...
 • VALİ HULUSİ ŞAHİN’İN GİRİŞİMLERİ…

  14 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Turizm bir ülkeye ya da bir bölgeye turist çekmek amacıyla alınan ekonomik, kültürel, teknik vb. önlemlerin, yapılan çalışmaların tümüdür. Turizm denince akla ilk olarak deniz, kum, plaj ve güneş gelir. Bu anlamda Akdeniz ve Ege’nin bazı sahil şehirlerine turizmin ekonomik lokomotifi dersek her halde doğru bir tanımlama yapmış oluruz. Bütün dünyada turizm çeşitlenirken sağlık alanı son yıllarda turizmi besleyen en önemli kaynaklardan biri haline geldi. Ülke olarak bu kaynaktan en iyi şekilde istifade edebilmek için çeşitli çalışmalar yapı...
 • ÖN YARGIYI KIRAN İSİM; ALİ OSMAN BİLGİLİ…

  14 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Belediye Başkan yardımcısı Ali Osman Bilgili’yi sanırım birçoğumuz tanımayız, bilmeyiz… Tanıyan bilenlerde genelde kendisini; Son derece soğuk, Yüzü asık, Gülümsemeyen, Kimseyle görüşmeyen, Para konusunda son derece ketum ve cimri, Esnafa kar ettirmeyen, Ve Kayserili tüccarlar gibi (!) son derece pazarlık yapan ve kar ettirmeyen biri olarak anlatırlardı. Niye yalan söyleyeyim; doğrusunu söylemek gerekirse bende öyle biliyor, öyle görüyor ve söylenenlere bende kani oluyordum… Lakin kendisini tanıyıp biraz sohbet et...