gap başlık

logo

REKTÖR DEMİR “KISA ZAMANDA ÇOK İŞ YAPTIK, DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR…”

REKTÖR DEMİR “KISA ZAMANDA ÇOK İŞ YAPTIK, DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR…”

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 16 Haziran 2021 tarihinde gazetemizi ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmenimiz Mansur Obut’la görüştü. Rektör Demir, Batman Üniversitesinde yapılan çalışmalar ve ulaşmak istedikleri hedefler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 4 ay gibi kısa bir sürede çok çalıştıklarını, çok iş yaptıklarını ve daha yapacak çok işlerinin olduğunu belirterek “Ben Batmanlıyım. Buranın bir evladı olarak Batman Üniversitemizi çok daha iyi yerlere taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Batman Üniversitesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Rektör Demir açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Göreve başladığım kısa süre içerisinde üniversitemize Diş Fakültesini kazandırdık. Hacettepe Üniversitesiyle Teknokent Sözleşmesi imzaladık. Ülkemizin önemli bilim insanlarıyla Enerji Zirvesi gerçekleştirdik. TÜBİTAK’a Teydep Projesini sunarak onay aldık. Üniversitemizin web sayfasını yenileyerek modern, anlaşılabilir hale getirerek yeni bilgi donanımları ekledik. Yine internet söyleşilerimizle, üniversitemizin tanıtımına önemli katkı sağladık. Bunların yanı sıra öğrencilerimize gezi turları düzenledik, düzenlemeye de devam edeceğiz. Özetle kısa zamanda çok iş yaptık. Daha yapacak çok işimizin olduğunun da farkındayız.”

“ENTELEKTÜEL ALT YAPIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ…”

Batman Üniversitesinin entelektüel alt yapısını güçlendireceklerinin altını çizen Prof. Dr. İdris Demir “Yaptığımız her çalışmayı bilinçli, yapılabilir ve öngörülebilir olarak değerlendiriyoruz. Hayalci değil, gerçekçi olmak durumundayız.” dedi. Öğrencilere yönelik yapılan faaliyetler hakkında da bilgi veren Rektör Demir sözlerine şu şekilde devam etti: “Akademik alt yapılarımızı güçlendirerek özellikle üniversitemizi tercih edecek öğrenci sayımızı artırmayı planlıyoruz. Çünkü üniversiteler her zaman bacasız bir fabrika gibidir. Öğrenci sayımız arttıkça Batman’ın ekonomisi başta olmak üzere birçok alanda çok hızlı büyüyeceğine ve güçlü dönüşüm sağlayacağına inanıyorum.”

“BATMAN OLARAK TEK VÜCUT OLMALIYIZ…” 

Batman Üniversitesini hak ettiği yere taşımak için mücadeleden asla vazgeçmeyeceklerini dile getiren Rektör Demir “Batman olarak tüm bileşenlerimizin tek vücut olması lazım. Siyasilerimizle, bürokratlarımızla, STK’larımızla, iş dünyasıyla, basınımızla ve hepsinden daha da önemlisi Batman halkıyla birlikte güç birliği yapmamız halinde birçok hedefimize daha hızlı bir şekilde ulaşacağımızın altını çizmekte yarar görüyorum. Allah’ın izni ve yardımıyla da güçlü bir Batman Üniversitesini birlik ve beraberlik içinde yaşatacağız.” dedi.

Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ