gap başlık

logo

PİLOT TAKIM DEDİLER LİGE SOKMADILAR…


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Merhaba değerli okurlar, yazılarımı takip edenlerin malumu üzere son yazımı B.A.L’a (Bölgesel Amatör Lig) katılacak takımlar üzerine yazmış ve bunun şehrimize yapacağı katkılardan söz etmiştim, akabininde ise liglerin başlangıcı pandemi şartları öne sürülerek ertelenmiş ve sonrasında yeni bir statü açıklanmıştı.

Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde haberdar olduğum bir konu tüm sporseverleri olduğu gibi benide derinden üzdü.

İlimizi B.A.L’da temsil edecek takımlardan biri olan ve organik olarak Belediye kurumuna bağlı olan ayrıca geçen yıl Büyük Batman Petrol Sporun Pilot takımı ilan edilen büyük umutlarla tanıtımı yapılan 1955 Batman Belediye Spor, yöneticileri ve teknik heyeti tarafından bütçe yetersizliği, diğer takımların iyi hazırlandığı ve  takımın bu şartlar vede oyuncu grubuyla başarısız olup küme düşüleceği yönünde bahaneler üretilerek Belediye Başkan Vekili olan Sn.Hulusi Şahin ikna edilmiş, daha önce lige katılım yapılacağı  açıklanan, Hasankeyf kampı dahil olmak üzere 3 aydır hazırlık sürecinde olan takımı ligden çekmiş ve takımı dağıtarak hazırlıklarına ara vermiştir.

Değerli kulüp yöneticilerine, Batman Spor Kamuoyunun merak ettiği şu soruları herkese açık bir şekilde soruyorum.

Hani bu takım Batman Petrol Spora Pilot takım olacaktı?

Elindeki Batmanlı oyunculara güvenmeyen takımdan pilot takım olur mu?

Bu takıma yön verenler neden şehrimizin genç sporcularını küçük görüyor, neden güvenmiyor?

Hani bu takıma gerekli tüm kaynaklar Belediye ve Özel idare tarafından sağlanacaktı, bu takım neden kaynaksız kaldı, eldeki kaynaklar bol keseden mi harcandı?

3 ay boyunca takımla çalıştırdığınız otuza yakın oyuncunun emeğine yazık değil mi?

Bu gençleri sizler Batman’ın seçkin amatör takımlarından en iyiler arasından seçmediniz mi?

Hoca olarak takımın başında bulunan kişi Batmanın en yetenekli amatörlerinden oluşan oyuncu grubunu neden 3 aylık süreçte lige hazır hale getiremedi?

Profesyonel liglerden önce başlayıp bitecek olan bu ligde kendini parlatacak oyuncular başta Petrol Spor olmak üzere bir üst seviyeye gidemez miydi?

3 ay boyunca takıma harcanan paraların boşa gitmesine ve oyuncuların müsabaka dönemini boş geçirmesine neden müsaade edildi, bu davranışınızla neden bu gençlerin önünü kestiniz?

Batman adına B.A.L’a katılacak diğer takım tüzel olmayan kişiler tarafından yönetiliyor, Belediyenin bu şahıslar kadar kudret ve imkanı yok mu ki büyük ölçüde mali konular bahane edilip bu takım lige sokulmadı? Bu itibar kaybının önüne nasıl geçeceksiniz ?…

Çok çok önceden herkesin öngördüğü konu düşmenin olmayacağıydı, sportif başarısızlık ihtimali bahane edildi, böyle bir ihtimal her dönem ve her takımda vardır. Asıl konu Batman Petrol Spora milyonlarca kaynak oluşturulabilen bir ortamda şehrin amatörlerine gerekli ilginin gösterilmemesidir. İnanıyorum ki Sayın Valiye konu lisanımünasip ile lanse edilseydi kendisi Petrol Spora yaptığı gibi buraya da gerekli kaynakları oluşturabilirdi ve bu gençler bu dönemi boşta geçirmezdi.

Sorular ve konular uzar gider, iş ki cevabı verilsin yapılan yanlışların üstü örtülüp tekrarına zemin oluşturulmasın.

Sözün özü Petrol Spora alınacak orta seviye iki oyuncunun bile transfer parası etmeyecek bir rakam bu takımın sezonu idame ettirmesine yeterdi ve bu takım Petrol spora 30 kişi içinden 2 oyuncu bile çıkarabilse bu masrafları ziyadesiyle amorti edebilecekti, koskoca şehrimizin koskoca amatör takımı şu ya da bu sebeplerden dolayı lige sokulmadı emeği geçenler mutlu mudur bilinmez ama biz Batmanlı sporseverler mutlu değiliz, bu bir ayıptır bu bir yanlıştır üstünü örtmek yerine sebebi araştırılıp ortadan kaldırılmalıdır.

Bu şehrin gençlerine yazıktır, belediye bir park eksik yapsa da olur yeter ki bu takıma kaynak aktarılsın, pandemi sebebiyle alt seviye amatör liglerin oynanmadığı bu dönemde sporcu gençlerimiz sağda solda değil sahada, geleceklerinin peşinde olsunlar.

Kalın Sağlıcakla.

Share
937 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN ÜNİVERSİTESİNİN ÖĞRETİM KODLARI PANDEMİYLE BİRLİKTE DEĞİŞTİ…

  26 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  ‘Bilim Dünyasına Açılan Pencere’ ilkesiyle öğrencilerine merhaba diyen Batman Üniversitesi, tarihine ve köklerine bağlı bir üniversite olma yolunda yaklaşık 12399 öğrenciye eğitim vermektedir. 9 fakülte, 1 enstitü, 4 yüksekokul, 7 MYO ve 15 araştırma merkeziyle ülkemizde bilimin gelişmesine katkıda bulunan Batman Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. İdris Demir’le başlayan öğrenci odaklı eğitim/öğretim anlayışı sayesinde öğrenciler için bir cazibe merkezine dönüşmektedir. Pandemiyle birlikte öğretim kodlarını değiştiren Batman Üniversitesi, dij...
 • PAHALILIĞA GÖZ YUMAN VİCDANSIZ BÜROKRAT VE SİYASİLER…

  19 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Son bir yıl içerisinde hayat pahalılığını dile getirmek için vatandaş bas bas bağırıyor, isyan ediyor, tepki gösteriyor… Biz eli kalem tutan bazı cesur gazeteciler, bu şikâyetleri gündeme taşıdık, ilgili ve yetkililerin dikkatini çekmeye çalıştık ama nafile… Ne bizi, nede vatandaşın bu haklı isyanını ne duyan oldu, nede ilgilenen… Taki Ak Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen gün yaptığı açıklamada hayat pahalılığıyla ve piyasalarda ciddi fahiş fiyat artışı yapan firmalarla mücadele edeceklerini açıkl...
 • SİZ KİMSİNİZ? 

  12 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Çan ve Karga hikayesini bilirsiniz! Karganın biri her gün Kilise çanının üzerine pislermiş. Kargaya engel olamayan ve her gün Çanı temizlemek zorunda kalan Kilisenin Papazı, danışma sonucu bulunan çareyi uygulamaya koymuş. Tuzladığı deve etini Çanın yakınına bırakır ve hemen yanına da bir tas şarap koyar. Gece karanlığında Çanın üstüne pisleyen Karga, kokusunu aldığı deve etini de yer. Yediği tuzlu etin etkisiyle susayan karga, hemen yanındaki şarabı içer. İçtiği şarapla sarhoş olan karga oracıkta uyuyakalır. Sabah kargayı yakalayan Papaz şö...
 • TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM, ÇOK SAĞOLUN PAŞAM…

  11 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Kardeşimin hastalığı dolaysıyla yaklaşık 20 gün Kocaeli’ndeydim. Kalp kapakçığı ve aort damarı değişen Çetin hoca, şuan çok şükür iyi durumda. Kendisini taburcu edip evine teslim ettikten sonra bende diğer kardeşim Ömer ile birlikte Batmana döndük. Ne kadar da özlemişim evimi, şehrimi, dostlarımı, akrabalarımı, komşularımı… Hastalık süresi boyunca bu zor sürecimizde yanımızda yer alan, iyi dilek ve dualarını esirgemeyen tüm dost, akraba ve sosyal medya takipçilerime bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı osun...