gap başlık

logo

PİLOT TAKIM DEDİLER LİGE SOKMADILAR…


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Merhaba değerli okurlar, yazılarımı takip edenlerin malumu üzere son yazımı B.A.L’a (Bölgesel Amatör Lig) katılacak takımlar üzerine yazmış ve bunun şehrimize yapacağı katkılardan söz etmiştim, akabininde ise liglerin başlangıcı pandemi şartları öne sürülerek ertelenmiş ve sonrasında yeni bir statü açıklanmıştı.

Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde haberdar olduğum bir konu tüm sporseverleri olduğu gibi benide derinden üzdü.

İlimizi B.A.L’da temsil edecek takımlardan biri olan ve organik olarak Belediye kurumuna bağlı olan ayrıca geçen yıl Büyük Batman Petrol Sporun Pilot takımı ilan edilen büyük umutlarla tanıtımı yapılan 1955 Batman Belediye Spor, yöneticileri ve teknik heyeti tarafından bütçe yetersizliği, diğer takımların iyi hazırlandığı ve  takımın bu şartlar vede oyuncu grubuyla başarısız olup küme düşüleceği yönünde bahaneler üretilerek Belediye Başkan Vekili olan Sn.Hulusi Şahin ikna edilmiş, daha önce lige katılım yapılacağı  açıklanan, Hasankeyf kampı dahil olmak üzere 3 aydır hazırlık sürecinde olan takımı ligden çekmiş ve takımı dağıtarak hazırlıklarına ara vermiştir.

Değerli kulüp yöneticilerine, Batman Spor Kamuoyunun merak ettiği şu soruları herkese açık bir şekilde soruyorum.

Hani bu takım Batman Petrol Spora Pilot takım olacaktı?

Elindeki Batmanlı oyunculara güvenmeyen takımdan pilot takım olur mu?

Bu takıma yön verenler neden şehrimizin genç sporcularını küçük görüyor, neden güvenmiyor?

Hani bu takıma gerekli tüm kaynaklar Belediye ve Özel idare tarafından sağlanacaktı, bu takım neden kaynaksız kaldı, eldeki kaynaklar bol keseden mi harcandı?

3 ay boyunca takımla çalıştırdığınız otuza yakın oyuncunun emeğine yazık değil mi?

Bu gençleri sizler Batman’ın seçkin amatör takımlarından en iyiler arasından seçmediniz mi?

Hoca olarak takımın başında bulunan kişi Batmanın en yetenekli amatörlerinden oluşan oyuncu grubunu neden 3 aylık süreçte lige hazır hale getiremedi?

Profesyonel liglerden önce başlayıp bitecek olan bu ligde kendini parlatacak oyuncular başta Petrol Spor olmak üzere bir üst seviyeye gidemez miydi?

3 ay boyunca takıma harcanan paraların boşa gitmesine ve oyuncuların müsabaka dönemini boş geçirmesine neden müsaade edildi, bu davranışınızla neden bu gençlerin önünü kestiniz?

Batman adına B.A.L’a katılacak diğer takım tüzel olmayan kişiler tarafından yönetiliyor, Belediyenin bu şahıslar kadar kudret ve imkanı yok mu ki büyük ölçüde mali konular bahane edilip bu takım lige sokulmadı? Bu itibar kaybının önüne nasıl geçeceksiniz ?…

Çok çok önceden herkesin öngördüğü konu düşmenin olmayacağıydı, sportif başarısızlık ihtimali bahane edildi, böyle bir ihtimal her dönem ve her takımda vardır. Asıl konu Batman Petrol Spora milyonlarca kaynak oluşturulabilen bir ortamda şehrin amatörlerine gerekli ilginin gösterilmemesidir. İnanıyorum ki Sayın Valiye konu lisanımünasip ile lanse edilseydi kendisi Petrol Spora yaptığı gibi buraya da gerekli kaynakları oluşturabilirdi ve bu gençler bu dönemi boşta geçirmezdi.

Sorular ve konular uzar gider, iş ki cevabı verilsin yapılan yanlışların üstü örtülüp tekrarına zemin oluşturulmasın.

Sözün özü Petrol Spora alınacak orta seviye iki oyuncunun bile transfer parası etmeyecek bir rakam bu takımın sezonu idame ettirmesine yeterdi ve bu takım Petrol spora 30 kişi içinden 2 oyuncu bile çıkarabilse bu masrafları ziyadesiyle amorti edebilecekti, koskoca şehrimizin koskoca amatör takımı şu ya da bu sebeplerden dolayı lige sokulmadı emeği geçenler mutlu mudur bilinmez ama biz Batmanlı sporseverler mutlu değiliz, bu bir ayıptır bu bir yanlıştır üstünü örtmek yerine sebebi araştırılıp ortadan kaldırılmalıdır.

Bu şehrin gençlerine yazıktır, belediye bir park eksik yapsa da olur yeter ki bu takıma kaynak aktarılsın, pandemi sebebiyle alt seviye amatör liglerin oynanmadığı bu dönemde sporcu gençlerimiz sağda solda değil sahada, geleceklerinin peşinde olsunlar.

Kalın Sağlıcakla.

Share
780 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ERKEN SEÇİM İSTEYENLER HAZIR MI?

  10 Haziran 2021 Yazar Makaleleri

  Son günlerin en çok tartışılan gündem konusu erken seçim… Neredeyse tüm muhalif partiler erken seçim çağrılarını güçlü bir sesle yükseltirken, aynı tonla iktidarda seçimin zamanında yapılacağını belirtiyor… Benimde kişisel kanaatim, seçimlerin en erken 2022’nin sonlarına doğru olacağı yönünde.   Benim dikkatini çekmek istediğim konu; muhalefet partilerinin istediği erken seçim talebine gerçekten hazır olup olmadıklarıdır… Diyelim ki Sayın Erdoğan; “ Tamam 3 ay sonra seçime gidiyoruz, kim karşıma çıkmak istiyorsa buyursun bakalım…” d...
 • HİZMETKÂR VALİ BATMAN’DA KALMALI

  06 Haziran 2021 Yazar Makaleleri

  Kamuda görev yeri değişikliklerinin ve tayinlerin belirlendiği yaz kararnameleri yaklaştı… Önceki hafta adalet bakanlığı yaz kararnamesiyle 3.500’e yakın hakim ve savcının yerini değiştirdi, illere yeni başsavcılar atadı… Muhtemelen Cumhurbaşkanının onayıyla, içişleri bakanlığı önümüzdeki ay sonlarına doğru kapsamlı ve geniş bir valiler kararnamesi yayınlayacak. İlimizde 7 Kasım 2018’de göreve başlayan Vali Sayın Hulusi Şahin’in, çıkması beklenen son kararnamede isminin olup olmayacağı en çok merak ettiğimiz konu... Yaklaşık 2,5 yı...
 • BATMAN VALİLİĞİ VE BATMAN BELEDİYESİNE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR…

  03 Haziran 2021 Yazar Makaleleri

  Salgının başlamasıyla birlikte okullarından uzak kalan öğrencilerin bir kısmı imkânlar ölçüsünde EBA üzerinden eğitime katılırken, büyük bir çoğunluğu ise teknolojik altyapı yetersizliği nedeniyle çevrimiçi olarak sunulan uzaktan derslere katılamadılar. İnterneti, tableti, bilgisayarı ve telefonu olmayan öğrenciler müfredat konularından geri kalarak teknolojik altyapısı olan öğrencilere göre dezavantajlı duruma düştüler. Ortaya çıkan bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak için ihtiyaç sahibi öğrencilere MEB tarafından tablet dağıtılarak uzak...
 • MELİHHAN BİLGİN’E AÇIK MEKTUBUMUZDUR…

  30 Mayıs 2021 Yazar Makaleleri

  TPAO Genel müdürü Melihhan Bilgin, bugün bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere ilimizde olacak. Sanırım Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği, bölgemizde yüksek graviteli yeni bir petrol yatağının bulunduğu sahayı inceleyecek... Tabi bu tür petrol yataklarının bulunması, ülke ekonomisi de için son derece büyük önem arz ediyor. İnşallah ülkemizin yeraltı kaynakları sayesinde dışa bağımlılığımız azalacak ve daha güçlü bir ekonomiye sahip olacağız. Benim burada dikkatini çekmek istediğim başka bir konu var.  ...