gap başlık

logo

PETROLSPORU HER SEFERİNDE KORONA VİRÜS MÜ KURTARACAK?


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Sosyetik ismi kovid-19 olan, bizim korona virüs diye bildiğimiz illetin gölgesinde geçen bilmem kaçıncı günden herkese merhaba.

Yeni normal denen süreci bitirip normal olan normalde buluşmayı temenni ederek yazıma başlamak istiyorum. Çalışmak zorunda olanlar dışında herkesin eve kapandığı bir süreçten geçiyoruz ve hala tam olarak normal yaşantımıza dönebilmiş değiliz.

Birazda korona virüs ile geçirdiğimiz günlerin bize kattıklarından, faydalarından bahsetmek istiyorum, hastalık bu faydası olur mu demeyin. Normal günlerimizin ne büyük nimet olduğunu gösterdi bize bu illet, tek faydası da bu değildi elbet. Çoğumuzun içinde ne cevherler varmış meğer keşfetmek için eve kapanmamız gerekiyormuş. Kimimizin içindeki ressam boy verdi, kimimizden on numara marangoz olurmuş, kimimiz çokta kral çiftçilik yapabilirmiş balkon gibi bir alanda yetiştirdiği meyve sebzelere bakılırsa aslında, Esas konumuza şehrimize olan en büyük katkısına gelelim çok uzatmadan Ya Korona Virüs Olmasaydı?

Ne olurdu Batman Petrol Sporun hali?  Var mı bu soruya verecek bir cevabı olan?

30 Haziran da gerçekleştirilen ve korona virüs sürecinde liglerin durumunun görüşüldüğü TFF Yönetim Kurulu toplantısından Profesyonel 2. 3.ligler ve BAL liglerinin iptalini öngören bir karar çıktı. Statü henüz tam olarak belli değil önümüzdeki günlerde açıklanacak fakat genel kanı bu liglerde düşme potasında yer alan takımların bir alt lige düşürülmeyeceği yönünde.

Bu sebeple bu karar bizim gibi liglerin dibinde demir atmış takımlar tarafından bayram havasında karşılandı.

Karşılandı karşılanmasına ama şapkayı önümüze alıp bir muhasebe yapmak büyük ihtiyaç, koskoca bir şehrin tek profesyonel takımı öyle bir duruma sokuldu ki dünyanın pençesinde kıvrandığı bir virüsten medet umacak hale düştü. Kimsenin kendisini kandırmasına gerek yok takımı salim kafayla çıplak gözle izleyen herkes bu takımın bu oyunla bu para düşkünü oyuncu gurubuyla ve o hoca ile ligde tutunmasının çokta mümkün olmadığını görmüştü. Bugün takımın başında olan yönetimi bu sezon için yargılamak ne kadar doğru tartışılır, ligin ilk yarısını düşme potasında bitirmiş, enkaz durumda olan, yönetim boşluğu olan borçlu bir takım devraldılar ve kısa bir sürede tanımadıkları bir hoca ve 15 oyuncu getirdiler takıma.

O dönemin şartlarında daha iyisi olur muydu bilinmez o ayrı konu, önemli olan yönetimin bundan sonraki süreçte takımın bir daha böyle durumlara düşmemesi ve gözünü olması gerektiği yer olan üst liglere dikmesi için neler yapılacağıdır, zira bunun için yeterli zamanları da var, geçmişe nispeten daha iyi imkânları da.

Bir şeyler yapılmaya başlanmış duyuyoruz seviniyoruz da. ilimizi Bölgesel Amatör Liginde temsil eden ve maddi zorluklara rağmen ayakta kalan 1955 Batman Belediyespor’un, Batman Petrol Spor gibi Özel İdare Bünyesine alındığı ve bundan sonra Petrolspora rezerv takım olacağı gibi güzel haberlerde geliyor, fakat isminin aynımı kalacağı henüz belli değil.

Memleketini seven bir vatandaş olarak düşüncem bu kurum takımlarının bir daha kurumlardan koparılmaması ve şehri temsil eden takımlarımızın daima devlet kurumlarının gölgesinde olmaları yönündedir.

Zira şehrin hafızası gençlerimizin sigortası olan bu takımlardan beklentimiz o kişinin bu kişinin elinde kar amacı güden bir şirket olmaları değil, devletin kurumlarının öncülüğünde gençleri sokaklardaki kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran, sağlam kafaları sağlam vücutlarda tutacak olan ahlaklı, erdemli gençler yetiştirmek için tüm şartları oluşturacak bir külliye olmalarıdır.

Değerli mülki yöneticilerimizden ve ilgililerden naçizane isteğimiz; Devletin şefkatli hizmetlerinden uzun süreler mahrum kalmış olan Batmanımıza bu hizmetleri her yerden daha çok sunmaları, yağdırmalarıdır.  Gençlerimizin kültürel ve sportif faaliyetlerle meşgul olmadan geçirdikleri her saat onları sakakların karanlık köşelerine itecek ve aydınlık geleceğimize meşale tutucu olan gençlerimizi kaybetmemize sebep olacaktır.

Her zaman söylediğim gibi;

Her şey Şehrimiz İçin, Her şey Şehrimizin Gençleri İçindir.

Kalın Sağlıcakla…

Share
11702 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN OLARAK VALİLİKTEN VE BELEDİYEDEN 2021 BEKLENTİMİZ…

  11 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  Birçok olumsuz gelişmelere rağmen 2020 yılını geride bırakarak 2021 yılına merhaba dedik. 2021 yılında hayata geçirilmesi öngörülen projeleri, hem Valiliğin hem de Belediyenin öncelik sırasına göre planladığını tahmin edebiliyoruz. Ancak, şehrin paydaşları olarak bu sürece hem katkı sunmak hem de beklentilerimizi hatırlatmak istiyoruz. Asbestli Su Boruları… 24 Mart 2020’de Batman Belediye başkan vekilliğine kayyım olarak atanan Vali Hulusi Şahin’in ilk olarak gündeme getirdiği ve tüm dünyada kullanılması yasak olan asbestli su boruları...
 • SİYASETİN KARA YÜZÜ…

  09 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 1923 sene-i devriyesinde başlayan siyasi parti devri, devleti oluşturan olgunun millet olduğu bilinci oluşturularak, halk yönetimi esası üzerine kurulmuştu. 1945 yılında çok partili sisteme geçiş yapılmış fakat partilerin ömrü kısa olmuştur. 1970’li yıllara kadar süre gelen dönemlerde darbeler yapılmış, sıkıyönetim ilan edilmiş, sağ-sol çatışmaları başlamış, terör, anarşizm, ekonomik sorunlar, yüksek enflasyon ve eğitim sorunları büyük çapta ortaya çıkmış, ülke değerli evlatlarını siyasal teröre kurban verm...
 • NASIL BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM…

  03 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  12 Haziran 2020 Tarihinde yayınlanan ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF)  tarafından ödüle layık görülen makalemi bir kez daha siz değerli okurlarımla paylaşıyor, verdiğiniz destek için sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. NASIL BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM… Oysa corona virüsün tüm dünyayı sardığı bir ortamda, en zengininden en fakirine, devlet başkanlarından çöpçüsüne kadar, en yaşlısından en gencine kadar, kadın erkek fark etmeden herkesin ama herkesin kendisine bir ders çıkaracağını, bu süreçten sonra da yeni insani değerle...
 • YENİ UMUTLARA MERHABA…

  31 Aralık 2020 Yazar Makaleleri

  Son derece zor ve sıkıntılı bir yılı geride bırakıyoruz… Gerçekten de 2020 yılı belki dünya tarihinde yaşanan olumsuz olaylarıyla anılacaktır. Dünyayı saran Covid 19 salgını ülkemizde de, ilimizde de etkisini gösterdi ve birçoğumuz maalesef en yakınlarımızı ebediyete uğurlamak durumunda kaldık. Taziyelerini bile yapamadık… Depremler, sel felaketleri, çığ düşmeleri, ekonomik sıkıntılar, sektörel daralmalar, işsizlik, uçak kazası gibi olaylar maalesef canımızı ve cebimizi yakan olumsuz örneklerden sadece birkaçı… Lakin bütün olums...