gap başlık

logo

PETROLSPORU HER SEFERİNDE KORONA VİRÜS MÜ KURTARACAK?


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Sosyetik ismi kovid-19 olan, bizim korona virüs diye bildiğimiz illetin gölgesinde geçen bilmem kaçıncı günden herkese merhaba.

Yeni normal denen süreci bitirip normal olan normalde buluşmayı temenni ederek yazıma başlamak istiyorum. Çalışmak zorunda olanlar dışında herkesin eve kapandığı bir süreçten geçiyoruz ve hala tam olarak normal yaşantımıza dönebilmiş değiliz.

Birazda korona virüs ile geçirdiğimiz günlerin bize kattıklarından, faydalarından bahsetmek istiyorum, hastalık bu faydası olur mu demeyin. Normal günlerimizin ne büyük nimet olduğunu gösterdi bize bu illet, tek faydası da bu değildi elbet. Çoğumuzun içinde ne cevherler varmış meğer keşfetmek için eve kapanmamız gerekiyormuş. Kimimizin içindeki ressam boy verdi, kimimizden on numara marangoz olurmuş, kimimiz çokta kral çiftçilik yapabilirmiş balkon gibi bir alanda yetiştirdiği meyve sebzelere bakılırsa aslında, Esas konumuza şehrimize olan en büyük katkısına gelelim çok uzatmadan Ya Korona Virüs Olmasaydı?

Ne olurdu Batman Petrol Sporun hali?  Var mı bu soruya verecek bir cevabı olan?

30 Haziran da gerçekleştirilen ve korona virüs sürecinde liglerin durumunun görüşüldüğü TFF Yönetim Kurulu toplantısından Profesyonel 2. 3.ligler ve BAL liglerinin iptalini öngören bir karar çıktı. Statü henüz tam olarak belli değil önümüzdeki günlerde açıklanacak fakat genel kanı bu liglerde düşme potasında yer alan takımların bir alt lige düşürülmeyeceği yönünde.

Bu sebeple bu karar bizim gibi liglerin dibinde demir atmış takımlar tarafından bayram havasında karşılandı.

Karşılandı karşılanmasına ama şapkayı önümüze alıp bir muhasebe yapmak büyük ihtiyaç, koskoca bir şehrin tek profesyonel takımı öyle bir duruma sokuldu ki dünyanın pençesinde kıvrandığı bir virüsten medet umacak hale düştü. Kimsenin kendisini kandırmasına gerek yok takımı salim kafayla çıplak gözle izleyen herkes bu takımın bu oyunla bu para düşkünü oyuncu gurubuyla ve o hoca ile ligde tutunmasının çokta mümkün olmadığını görmüştü. Bugün takımın başında olan yönetimi bu sezon için yargılamak ne kadar doğru tartışılır, ligin ilk yarısını düşme potasında bitirmiş, enkaz durumda olan, yönetim boşluğu olan borçlu bir takım devraldılar ve kısa bir sürede tanımadıkları bir hoca ve 15 oyuncu getirdiler takıma.

O dönemin şartlarında daha iyisi olur muydu bilinmez o ayrı konu, önemli olan yönetimin bundan sonraki süreçte takımın bir daha böyle durumlara düşmemesi ve gözünü olması gerektiği yer olan üst liglere dikmesi için neler yapılacağıdır, zira bunun için yeterli zamanları da var, geçmişe nispeten daha iyi imkânları da.

Bir şeyler yapılmaya başlanmış duyuyoruz seviniyoruz da. ilimizi Bölgesel Amatör Liginde temsil eden ve maddi zorluklara rağmen ayakta kalan 1955 Batman Belediyespor’un, Batman Petrol Spor gibi Özel İdare Bünyesine alındığı ve bundan sonra Petrolspora rezerv takım olacağı gibi güzel haberlerde geliyor, fakat isminin aynımı kalacağı henüz belli değil.

Memleketini seven bir vatandaş olarak düşüncem bu kurum takımlarının bir daha kurumlardan koparılmaması ve şehri temsil eden takımlarımızın daima devlet kurumlarının gölgesinde olmaları yönündedir.

Zira şehrin hafızası gençlerimizin sigortası olan bu takımlardan beklentimiz o kişinin bu kişinin elinde kar amacı güden bir şirket olmaları değil, devletin kurumlarının öncülüğünde gençleri sokaklardaki kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran, sağlam kafaları sağlam vücutlarda tutacak olan ahlaklı, erdemli gençler yetiştirmek için tüm şartları oluşturacak bir külliye olmalarıdır.

Değerli mülki yöneticilerimizden ve ilgililerden naçizane isteğimiz; Devletin şefkatli hizmetlerinden uzun süreler mahrum kalmış olan Batmanımıza bu hizmetleri her yerden daha çok sunmaları, yağdırmalarıdır.  Gençlerimizin kültürel ve sportif faaliyetlerle meşgul olmadan geçirdikleri her saat onları sakakların karanlık köşelerine itecek ve aydınlık geleceğimize meşale tutucu olan gençlerimizi kaybetmemize sebep olacaktır.

Her zaman söylediğim gibi;

Her şey Şehrimiz İçin, Her şey Şehrimizin Gençleri İçindir.

Kalın Sağlıcakla…

Share
7844 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SAĞLIKTA ÇÖZÜM ÜRETMEK ŞART…

  04 Ağustos 2020 Yazar Makaleleri

  Covid 19 salgını maalesef her geçen gün can almaya ve yeni kişilere bulaşmaya devam ediyor… Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre özellikle bölgemizde ve ilimizde vaka sayılarının korkunç derecede artması ve ölüm oranının oldukça yükselmesi,  hem bireysel olarak bizleri, hem de kamusal olarak sağlık sektöründe yaşanan sıkıntıları da gözler önüne sermiş oldu. Öncelikle bireysel olarak kendi özeleştirimizi yapmak gerekirse; bu salgını maalesef herkes çok basite alıyor ve bilim kurulu başta olmak üzere il yöneticilerinin açıklamış old...
 • KORONA GÜNLERİNDE KURBAN BAYRAMI…

  29 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Bilindiği üzere yaklaşık beş aydır ülkemizde ve dünyada geniş bir alana yayılan covid-19 ile yaşamaktayız. Covid-19 virüsünden korunmak, toplumda yayılmasını azaltmak ve böylece bulaş olacak kişi sayısını asgari seviyede tutmak için genel çapta kişisel koruyucu önlemlerin artırılması gerekiyor. Mart ayında başlayan ve yaklaşık üç ay boyunca devam eden sıkı tedbirler vaka oranlarının yönetilebilir bir oranda seyreltmesine yardımcı oluyordu. Yaklaşık üç ay boyunca devam eden sıkı tedbirlerin akabinde 1 Haziran itibarıyla normalleşme sürecin...
 • ADALETİN BU MU DÜNYA? EVET…

  29 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Güvenemem servetime malıma, Ümidim yok bugün ile yarına, Toprak beni de basacak bağrına, Adaletin bu mu dünya? Ne yar verdin ne mal dünya, Kötülerinsin sen dünya, İyileri öldüren dünya… Ne insanlar gelip geçti kapından, Memnun gelip giden var mı yolundan? Kimi fakir, kim ayrılmış yârinden… Kimi Mecnun gibi dağda dolaşır, Kimisi de ölüm yokmuş gibi çalışır… Kimi meteliksiz, kimi milyona karışır… Üstad Ali Ercan’ın bu şiiri ve bu şiirdeki anlam ve öneme vurgu yapmak istiyorum. Evet, dinimizde son derece önemli bir yere sahip...
 • DEVA PARTİSİ SEÇMENDEN NASİBİNİ DE, RIZKINI DA ALIR…

  19 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Genel başkanlığını eski başbakan yardımcılarından Ali Babacan’ın yaptığı, kısa adı DEVA olan Demokrasi ve Atılım Partisinin çiçeği burnunda Batman kurucu il başkanı Avukat Melik Müjdeci, kurucu heyetinde yer alan iş insanı Sedat Erpolat, avukat Ferda Ayış, iş insanı Turan Songur ve yine iş insanı olarak tanıdığımız Veysel Tekin ile birlikte basınımızla bir araya gelerek hedeflerini, projelerini ve partisinin ülke siyasetinde izleyeceği yol haritasını kısa başlıklar halinde bizlerle paylaştı. Öncelikle siyasi arenada genç, dinamik ve heyecanl...