gap başlık

logo

PAPATYA’DAN UÇURTMA ŞENLİĞİ

PAPATYA’DAN UÇURTMA ŞENLİĞİ

Beşiri Papatya Anaokulu tarafından okul sezonu etkinlikleri kapsamında covid-19 tedbirlerine uyularak organize edilen piknik ve uçurtma şenliğine öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Papatya Anaokulu Uçurtma Şenliği; Özel araçları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün temin ettiği servisler ile veli ve öğrencilerin geldiği mesire alanında yoğun katılımla gerçekleşti.

Beşiri Kırames Mesire alanında yapılan etkinliklere Onlarca uçurtmanın gökyüzünü renklendirdiği şenlikte öğrenciler uçurtma uçurmanın ve oyun parkında oyun oynamamın mutluluğunu yaşadılar.

Papatya Anaokulu Müdürü Mehmet Şerif Barış “Uçurtma şenliğinde öğrenciler, eğitimciler ve veliler bir araya geldi. Şenlik katılımcıları hem piknik yaptı hem uçurtmalarını uçurdu hem de geleneksel çocuk oyunlarını oynayarak güzel vakit geçirdiler. Havanın güzel olması az da olsa havanın rüzgarlı olması nedeniyle  öğrenciler rengarenk uçurtmalarını gökyüzüne salarak doyasıya eğlendiler. Dünyadaki değişim ve gelişime paralel olarak çocuk oyunlarının değişimi de gözlenmektedir. Geçmiş yıllarda oynanan oyunların önemli bölümü şu anda zaman aşımına uğrayarak yok oldu. Bu nedenle, okulumuz öğretmenleri öncülüğünde geleneksel oyunlarımızı yaşatmak, öğrencilerimizi sanal alemden uzaklaştırmak, tam kapanma nedeni ile 2 hafta evlerine kapandığı için evde bunalan çocuklarımızın aileleri ile kaliteli vakit geçirmelerine katkıda bulunmak amacıyla uçurtma ve piknik şenliği organizasyonu düzenledik. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize, katılan velilerimize ve Etkinliğimizin sorunsuz ve amacına uygun verimli bir şekilde uygulanmasına verdiği katkılardan dolayı Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüsamettin AKIN beye okulumuz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Share
353 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

PAPATYA’DAN UÇURTMA ŞENLİĞİ” için 1 yorum

  1. Bulut : diyor ki:

    Gerçekten çok güzel bir etkinlikti, emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum.