logo

“OTOGAR YANINDA PETROL AKINTISI VAR”

“OTOGAR YANINDA PETROL AKINTISI VAR”

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argünağa, çevreyi tehdit eden petrol türevlerine ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.

Argünağa “Batman-Diyarbakır yolu büyük otogar yakınında ana cadde üzerinde petrol türevi şikâyetleri aldık. Tespitlerimizi yaptık, Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne elimizdeki görüntüleri ilettik. Görevleri olmadığı halde TPAO’yu da bilgilendirdik. TPAO yöneticileri, uzmanları göndererek inceleme yaptı, komisyon oluşturup geniş araştırma yapılmasının gerekli olduğunu ve böyle bir çalışmada rol alabileceklerini beyan etti. Çevre ve Şehircilik Yöneticileri de ilgileneceklerini beyan ettikleri için günlerce bekledik.

Ancak sonradan mesaj ve telefonlarımıza cevap vermediler.

Bu kentin çevre sorunlarını tespit ederken, önce muhataplarımızı bilgilendiriyoruz, sorun çözülmemesi halinde kamuoyuna duyuruyoruz. Söz konusu yerde mazgaldan lağım suyu ile karışık çevreye akıp giden petrol türevlerinin kaynağı nedir? Kentimize gelenlerin ilk karşılaştığı bu manzara, rahatsız edicidir. Uzun süredir akan bu kanserojen madde, Batman Çayını da kirletiyor” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ