logo

ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR BELGESİ!

ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR BELGESİ!

Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında ilimize düzenlenen sanatsal ve kültürel faaliyetlere gönüllü olarak katkı sağlayan öğretmenlere, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından teşekkür belgesi verildi.

MEM Kitap Okuma Noktası’nda gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Naci Şemdinoğlu, İl Müdürlüğü Basın Koordinatörü Hüseyin Demir ve ‘Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi’ne gönüllü katkı sağlayan öğretmenler katıldı.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Değerli Meslektaşlarım, öncelikle Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen ‘Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi’ne gönüllü olarak destek verdiğinizden ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından okullar arası başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacı ile hayata geçirilen ‘Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi’ kapsamında öğretmenlerimizin meslekî gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek, okullarımızın fizikî ortamlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılamak, yeni ana sınıflarının açılması, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen ilkokul, anaokulu ve ana sınıflarının iyileştirme kapsamına alınması, iyileştirme kapsamına alınan okul ve sınıfların her türlü bakım, onarım, donatım, teknolojik altyapı ve materyal ihtiyaçlarının karşılanması ile öğretmen ve yönetici eğitimlerinin yapılması çalışmalarının yapılması amaçlandı. Bunlarla beraber okul öncesinde okullaşma oranını 5 yaşta %100, 4 yaşta mevcut %34 olan oranı %70, 3 yaşta %14’lerde olan oranı %50’ye çıkartmayı hedefledik.

İlimizde de proje kapsamında ‘Eğitim Ortamlarının İyileştirilmesi’, ‘Yönetici ve Öğretmenlerin Desteklenmesi’, ‘Temel Beceri Eğitim Desteği’, ‘Kültürel ve Sportif Destekler’, ‘Öğrenci Velilerine Yönelik Destekler’ konularında çalışmaları çok hızlı bir şekilde hayata geçirmeye devam ediyoruz. Sizler bu proje kapsamında ilimizde gerçekleştirimiz sanatsal ve kültürel faaliyetlere gönüllü olarak katkı sağladınız. Bugüne kadar ilimiz eğitimi adına vermiş olduğunuz desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ