gap başlık

logo

MÜJDECİ “BİR İNSANIN HAYATI TÜM SİYASETİN ÜSTÜNDEDİR”

MÜJDECİ “BİR İNSANIN HAYATI TÜM SİYASETİN ÜSTÜNDEDİR”

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Batmanlı SMA hastası Elif Eva’ya kimsenin sahip çıkmadığını belirtti.

Acı kayıptan dolayı herkesin ders çıkarması gerektiğini belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci “Bir insanın hayatı, tüm siyasetin üstündedir. Batmanlı SMA hastası Elif Eva’nın babası Enes bey ile ilk görüştüğümüzde çocuğu için herşeyin mücadelesini verebilecek bir baba gördüm karşımda. Yaşamın en önemli düsturudur, sonuna kadar mücadele etmek ve sınırları zorlamak.

Çocuğu için istenen maddi desteklerin yardım toplama izni olmadığı gerekçesiyle reddedildiğini ve eğer izni alırsak çocuğunu tedavi edebilecek parayı toplayabileceğini duyduğumuzda hemen idarenin yardım toplama iznini reddetme işlemine karşı yürütmeyi durdurma talepli iptal davası açtık. Başvurumuz sonucunda Mahkemenin doğru kararı sonucunda yürütmeyi durdurma kararını aldık ve aile yardım toplama izni ile yardım kampanyalarını tamamlama ümidiyle girişimlerde bulundular. Fakat beklenen desteği alamadılar. İzin olduğu taktirde yardım edeceğini söyleyenler sözlerini tutmadı maalesef. Biz de kampanyalarının belki bizim desteklememiz sebebiyle desteklenmediğini düşünerek haftalar önce mahkeme esas hakkında iptal kararını vermesine rağmen hiç bir yerde duyurmadık.

Ve maalesef 3 Haziran’da Elif Eva’yı kaybettik. Aslında kaybeden insanlık oldu. Batman bürokrasisi dahil kimse bebeğe sahip çıkamadı. Batman olarak bu parayı toplayabilirdik. Umarım siyasi saiklerle geri durulmamıştır. Sonuç olarak Batman’ın bu acı kaybı neticesinde herkesin bir ders çıkarması ve bir insan hayatının tüm siyasetten üstün olduğunu unutmaması gerekir. Tenha Ailesinin başı sağolsun, Elif Eva’yı unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Share
353 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ