gap başlık

logo

MÜJDECİ “AÇLIK UTANCINI DEĞİŞTİRECEĞİZ”

MÜJDECİ “AÇLIK UTANCINI DEĞİŞTİRECEĞİZ”

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, Türkiye’de vatandaşların ilk gündeminin geçim derdi, işsizlik ve hayat pahalılığı olduğunu söyledi.

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, yaptığı değerlendirmede, “Ülke yönetimindeki kişiler özellikle ekonominin ne derece batık olduğundan bihaber durumdalar. Vatandaşın sesine kulaklarını kapatanlar muhalefete dönüp de “Aç insanları siz doyurun” gibi bir cümleyi kullanmakta beis görmüyorlar. Doyuracağız, hiç merak etmesinler. DEVA iktidarı inşallah açlık utancını, mutlak yoksulluk utancını temizleyecek. Hep beraber zenginleşeceğiz.” dedi.

“GÜNDEMİ DEĞİŞTİRİYORLAR”

Ekonomi, geçim sıkıntısı ve işsizlik gündeminin sürekli değiştirilmeye çalışıldığını belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, “Ne yazık ki vatandaşlarımızın dertleri gün geçtikçe artıyor. Ancak iktidar asıl konuşulması gereken konuların hiçbirine yüz dahi çevirmiyor. İnsanlarımızın bunca sorunu varken, her gün gereksiz yeni bir gündem maddesi ile uyanıyoruz. Bu ülkenin derdi işsizliktir, açlıktır, yüksek enflasyondur. Kendileri, yakınları varlık içinde yüzerken, on milyonların geçim derdini görmezden geliyorlar” ifadelerini kullandı.

“PARTİ KAPATMALARINA KARŞIYIZ”

HDP’ye yönelik açılan kapatma davasını değerlendiren DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci “Biz parti olarak siyasi partilerin kapatılmasına karşıyız. Siyasi partilerde rol alan siyasi partilerde görevli insanların eğer bir suç işlemişlerse hukuk karşısında hesap veriyor olmaları hukuk ilkeleri içerisinde önemlidir. Ama partinin bir kurum olarak kapatılması, kurum olarak bir ceza ile karşı karşıya kalmasına karşıyız” dedi.

 

Share
1554 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ