Gündem

OKUMA GRUBU ÖĞRENCİLERİNDEN FİLM ANALİZİ

Batman Fen Lisesine ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okuma gurubu öğrencilerinin film analizi etkinliğine katıldı.

OKUMA GRUBU ÖĞRENCİLERİNDEN FİLM ANALİZİ
10-04-2023 01:39
10-04-2023 01:40

Batman Fen Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, sınıfları ziyaret etti. Okulda yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürü İsmet Ürüt'ten bilgi aldı.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, daha sonra Batman Fen Lisesi 10 ve 11. sınıf öğrencilerinden oluşan okuma grubu öğrencilerinin film analizi etkinliğine katıldı. Öğrenciler bu etkinlikte, okuma ve anlama becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan film analizi yaptılar. Etkinlikte, 1957 yılında çekilmiş olan Sidney Lumet'in yönettiği ‘12 Kızgın Adam’ adlı filmi analiz edildi. Öğrenciler, filmin farklı yönlerini incelediler ve karakterlerin davranışlarını, duygusal durumlarını ve diyaloglarını analiz ettiler. Ayrıca, filmin temaları ve mesajları hakkında tartışmalar gerçekleştirdiler.

Müdür Kurtaran, bu tür etkinliklerin öğrencilerin düşünme becerilerini geliştirmesi açısından önemli olduğunu belirtti. Ayrıca, öğrencilerin bu tür etkinliklere katılarak farklı bakış açıları kazanmalarının, onların hayatları boyunca karşılaşacakları zorluklara daha etkili bir şekilde yanıt vermelerine yardımcı olacağını ifade etti.

Kurtaran "Sevgili Arkadaşlar, insan kendini tanıdıkça hayatta başarılı olabilir. Kitap okuyarak, araştırarak, proje üreterek ve çalışarak bilgi sahibi olur ve kendimizi tanıyabiliriz. Kendini tanımayanların, başkalarını da tanıyamayacakları da ayrı bir gerçektir. Bu sebeple önce kendimizi tanıyarak sonra da insanlarını ve dünyayı tanıyarak insanlığa faydalı olabiliriz. 

Okulumuzun önceki okuma grubu arkadaşlarıyla bir araya gelerek kitap okuma ve analiz etkinlikleri düzenlemiştik. Analiz yaparken gösterdiğimiz ilgi ve farklı bakış açıları oldukça etkileyici ve keyif vericiydi. Bu sebeple, her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

Müdür Mahmut Kurtaran'a Basın Koordinatörü Hüseyin Demir eşlik etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER