Eğitim

ÖĞRENCİLERDEN 'BOZKIRIN BİLGESİ’ PANELİ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında okuma grubu öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Bozkırın Bilgesi Cengiz Aytmatov’ konulu il paneli icra edildi.

ÖĞRENCİLERDEN 'BOZKIRIN BİLGESİ’ PANELİ
05-06-2023 11:01
04-06-2023 17:11
BATMAN

Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde konferans salonunda düzenlenen panele; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Akademisyen Yazar Prof. Dr. Şemsettin Dursun, Şube Müdürü Abdurrahim Kusen, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Anadolu Mektebi tanıtım videosu ve Aytmatov'un hayatını anlatan videonun gösterimi ile panel başladı.

Panel, Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Meryence Gül'ün sunuculuğunda gerçekleşirken, TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emine Orhan panel başkanlığını üstlendi. Öğrenciler, Cengiz Aytmatov'un eserlerinden yola çıkarak farklı konuları ele aldılar.

TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Şule Çiftçi ‘Cengiz Aytmatov'un Dünyasında Kadın’, Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencisi Ela İnanır ‘Cengiz Aytmatov Eserlerinde Vedalardan Bir Buket’, Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Elif Demirel ‘Cengiz Aytmatov'un Eserlerinde Hafızaya Vurulan Kelepçeler’ ve Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencisi Peyruze İleri ise ‘Cengiz Aytmatov'un Eserlerinde Savaşın Cephe Dışında Açtığı Yaralar’ başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Panel, Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Haşimoğlu'nun değerlendirme konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın konuşmasıyla devam etti.

Müdür Kurtaran ise konuşmasında, okumanın önemine vurgu yaparak Cengiz Aytmatov'un eserlerini okuyarak elde edilen kazanımları gözlemlediğini belirtti. Ayrıca, gelecek aylarda Mustafa Kutlu'yu da değerlendireceklerini ve diğer yazarlarla ilgili il panellerinin devam edeceğini dile getirdi. Öğrencilerin daha fazla yazarı keşfetmeleri için ellerinden gelen desteği vereceklerini belirten İl Müdürü Kurtaran, öğrencileri panele hazırlayan danışman öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER