Yaşam

İSG KURUL TOPLANTISI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Batman Belediyesi, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu çerçevesinde düzenli olarak yaptığı İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısı’nı Eylül ayında da sürdürdü.

İSG KURUL TOPLANTISI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
03-10-2023 14:39
03-10-2023 14:41
BATMAN

Belediye Sağlık İşleri Müdür Vekili Dr. Tahir Yarba'nın başkanlığında organize edilen toplantı, ilgili birim müdürleri, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimi, sivil savunma uzmanı, çalışan temsilcileri, formen ve ustabaşı pozisyonlarında görev yapan personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının gündemi, iş sağlığı ve güvenliğinin korunması ve iyileştirilmesine yönelik yapılan saha gözlemleri ve devam eden çalışmalar üzerineydi. Katılımcılar, saha gözlemleri sırasında tespit edilen potansiyel tehlike ve risklerin kaynağında nasıl yok edilebileceğini, olası meslek hastalıklarının önlenmesi için alınan ve alınması gereken önlemleri ele aldılar.

Toplantıda, belediye personelinin çalışma alanlarında daha güvenli bir şekilde görev yapabilmesi, iş kazalarının önlenmesi ve İSG'nin önemi konusunda fikir alışverişi yapıldı. Katılımcılar, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki farkındalığın artırılması ve alınan tedbirlerin etkin bir şekilde uygulanması konusunda hemfikir oldular.

Toplantı sonucunda, alınan kararların uygulanmasına yönelik olarak sorumlu birimler ve personel arasında koordinasyonun sağlanması ve İSG standartlarının sürekli olarak gözden geçirilmesi kararlaştırıldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER