Yaşam

GEÇİT ÇALIŞMALARINDA SONA DOĞRU

3'lü Projenin İlk Etabı: Hemzemin Geçit, Alt ve Üst Geçit Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

GEÇİT ÇALIŞMALARINDA SONA DOĞRU
03-10-2023 14:41
03-10-2023 14:43
BATMAN

Batman Valisi ve Belediye Başkan V. Ekrem Canalp, daha önce düzenlenen Mahalle Buluşmalarında vatandaşlarla yapılan istişarelerde ortaya çıkan talepler doğrultusunda, Belde ve Çamlıtepe Mahalleleri arasında bu projenin hayata geçirilmesi talimatını vermişti.

Batman Belediyesi tarafından yürütülen ve Belde ile Çamlıtepe Mahallelerini birbirine bağlayacak olan hemzemin geçit, alt geçit ve üst geçit projelerinin ilk etabında tamamlanma aşamasına gelindi. Toplamda 2 km uzunluğundaki bu önemli yol projesinin ilk bölümünde sona yaklaşılmış olması, bölge sakinleri için sevindirici bir gelişme olarak kaydedildi. Projenin hayata geçirilmesi için Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp'ın talimat verdiği belirtildi. Canalp, Belde ve Çamlıtepe Mahalle Muhtarları ile mahalle sakinlerinin taleplerini dikkate alarak, iki mahalleyi birbirine bağlayacak bu kritik projenin hazırlanmasını istemişti.

Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, projenin ilk etabı olan ve Belde Mahallesi Hüseyin Oğuzcan Parkı'ndan TPAO Bulvarı'na kadar uzanan 850 metrelik ve 15 metre genişliğindeki yolda açma ve genişletme çalışmalarının neredeyse tamamlandığını ifade etti.

Bugüne kadar yapılan çalışmalarda 10.500 metreküp hafriyat ve 7.300 metreküp stabilize dolgu malzemesi kullanıldı. Çalışmaların ilerleyen aşamasında ise; 5.400 ton plentmix temel malzemesi, 2.800 ton sıcak asfalt (BSK) serimi gerçekleştirilecek. Ayrıca, 12.000 metrekare dekoratif kilitli parke taşı döşenmesi, peyzaj ve aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasının ardından yol trafiğe açılacak ve hizmete hazır hale getirilecek. Yolun tamamlanması ile birlikte, Belde ve Çamlıtepe Mahalleleri arasındaki ulaşım daha kolay ve güvenli hale gelecek.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER