Yaşam

19 AYRI NOKTADA ASFALTLAMA DEVAM EDİYOR

Batman Belediyesi, Şafak ve Bahçelievler Mahallelerinde planlanan kapsamlı asfaltlama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

19 AYRI NOKTADA ASFALTLAMA DEVAM EDİYOR
03-10-2023 14:44
03-10-2023 14:45
BATMAN

Çalışmalar, Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin koordinasyonunda yürütülmekte olup, her iki mahallede de altyapı iyileştirmelerine paralel olarak gerçekleştiriliyor.

Şafak Mahallesi'nde bu kapsamda yürütülen çalışmalarda, 19 ayrı noktada toplamda 19.229 metrekarelik alan üzerinde asfaltlama faaliyetleri devam ediyor. Bu alanda bugüne kadar yaklaşık 4.000 ton asfalt serimi gerçekleştirildi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını hız kesmeden sürdürerek, mahallenin ihtiyaç duyduğu noktalarda asfaltlama işlemlerini eksiksiz ve kaliteli bir şekilde tamamlıyor.

Benzer bir şekilde, Bahçelievler Mahallesi'nde de devam eden asfaltlama projeleri kapsamında, 5 farklı lokasyonda toplamda 10.814 metrekare alanda asfalt serim işlemleri yapılmaktadır. Bu bölgelerde şu ana kadar yaklaşık 2.500 ton asfalt kullanıldı.

Her iki mahallede yürütülen asfaltlama çalışmaları ile ulaşım altyapısının güçlendirilmesi ve vatandaşların daha kaliteli ve konforlu ulaşım hizmetlerine erişimini sağlamak amaçlanıyor. Batman Belediyesi, altyapı ve üstyapı iyileştirme projelerine aralıksız devam ederek, şehrin dört bir yanında yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER