gap başlık

logo

‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ proje toplantısı yapıldı

‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ proje toplantısı yapıldı

‘Bir çok alanda kurslar açılacak’

Bakanlığımızca yurt genelinde hayata geçirilen ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesi açılış ve bilgilendirme toplantısı Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesi açılış ve bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Akın Arı, Okul idaresi ve öğretmenler katıldı. Bakanlığımızca yurt genelinde hayata geçirilen projeyle ilgili ilimizdeki ilk toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın açış konuşmasıyla başladı.

‘ÖĞRENCİLERİMİZ KENDİLERİNİ GELİŞTİRECEK’

İl Milli Eğitim Müdür Kurtaran: “Değerli Meslektaşlarım, Bakanlığımızın yurt genelinde başlatmış olduğu ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesi kapsamında ilimizde belirlediğimiz beş meslek lisemizden biri de sizin okulunuz. ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projemizin öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bakanlığımızın başlattığı bu projeyle birlikte öğrencilerimizin birçok alanda gelişim sağlamalarını hedefliyoruz. Amacımız öğrencilerin her alanda belirli bir yetkinlik seviyesine ulaşmaları. ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesiyle birlikte öğrencilerimize ilk yardım eğitimi, yüzme kursu, müze ve ören yerleri ziyaretleri, kariyer günleri etkinlikleri gibi kültür, sanat, spor, sanayi, bilim ve kültür alanlarında etkinlikler ve kurslar yapılacak. Yine proje kapsamında bu başarılı şahsiyetlerle öğrencilerin buluşması sağlanacak. Ayrıca okullarda ihtiyaç duyulan bakım onarım, kütüphane, atölye ve spor alanlarının kazandırılması için destek sağlanacak.”

PROJE KAPSAMINDAKİ OKULLAR

İlimizde; Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kozluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere beş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz bir yıl sürecek ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’ kapsamında yer alacaklar.

Share
115 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ