gap başlık

logo

21 Haziran 2021

MEMUR DEĞİL, İSVİÇRE ÇAKISI MÜBAREK…


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Merhaba değerli okurlar sizlere bugün öyle birinden bahsedeceğim ki şaşırıp kalacaksınız.

Bu kişiyi çok sordum, çok araştırdım ve elle tutulur bir kerameti olmamasına rağmen birçok “özelliğe” Sahip biri gibi gözüktüğü, gösterildiği kanısına vardım.

“Her yerinden ayrı bir özellik fışkıran birisi” İsviçre çakısı gibi mübarek.

Kendisi aslen Diyarbakırlı.

Hem Batman Gençlik ve Spor il Müdürlüğünde memur, hem eski hakem, hem Belediye spor müdürlüğünde görevli bir personel, hem belgesiz futbol antrenörlüğü yapıyor, hem erkek ve bayan voleybol antrenörü, hem basketbol koçu ve bunun yanında o an hangi spor dalı fotoğrafının içinde yer alırsa oranın bir parçası olabilen birisi, birde instagram fenomeni…

Ramazan İbrahim Onat, Gençlik Spor il müdürlüğünde görevli 657’ye tabi bir memur aynı zamanda kayyum belediyesinde spor işlerinde bir görevde yer alıyor.

Buradan da bir maaş aldığı söyleniyor yani çift maaşlı furyasından kendisi hakkını veriyorsa anasının sütü gibi helaldir yanlış anlaşılmasın, birde son olarak Efsane Diyarbakır spor ile yardımcı antrenör olarak anlaşmış, 1955 Batman Belediye Sporu abad etti orası eksikmiş oraya da el atmış.

Şimdi sayın yetkililere soruyorum devletten maaş alan bir memur nasıl oluyor da aynı anda iki ayrı yerde de daha çalışıyor, bu durum hangi kural, uygulama ve içtihat ile açıklanıyor, 657 ye aykırı değil mi?

Bir kişi aynı anda nasıl oluyor da bu kadar yerde olabiliyor?

Nasıl oluyor bu vatandaş ve bunun gibilerini böylesine idare ediliyor.

Bakıyoruz ki nerde bir başarı fotoğrafı varsa bu kişi gibileri o fotoğrafın tam göbeğinde poz veriyor ve her başarıyı üzerlerine alarak kendi reklam çalışmalarını yapıyorlar.

Batmanda ki diğer değerli spor insanlarının kabahati reklam yapmamaları her fotoğrafın içine girmemeleri midir?

Bu şahsın içinde yer aldığı Batman spor kamuoyunun hafızalarında yer alan son icraatı belgesiz olarak başına getirildiği ve kulübün eski borcu düşüldükten sonra 150-200 bin TL civarında masraf yapılarak lige hazırlanan 1955 Batman Belediye Sporu kafalarına göre Sayın Hulusi Şahin’e bile haber vermeden BAL ligine sokmamasıydı.

Bu kişinin başında hoca olarak yer aldığı takıma 3 ay boyunca 150-200 bin TL civarında masraf yapılmış oyuncu peşinatlarının bir bölümü verilmiş takıma lüks imkanlar sağlanarak kampa sokulmuş ve ani bir karar ile düşmenin olmayacağı ligde düşme ihtimali bahane edilerek takım lige sokulmamıştır, açıklanan sebepler çocuk eğlendirir cinsten, gitsinler bu hikayeleri etraflarındaki alkış tutmaktan eli nasır olmuş alkış ekibine anlatsınlar, bu kişilerden menfaati olmayan hiçbir sporsevere bu hikayeyi yut-tu-ra-maz-lar…

Şehrin spor lobisini çiftliğe çeviren kendileri ile alakası olmasa bile her başarı fotoğrafının içine giren bu gibi şahıslar, Batman sporunun üzerinden ellerini çekmelidir, Batmanın kendini öyle olmamasına rağmen RAMBO gibi donanımlı gösteren her yöne atılan tiplere değil, işini canla başla yapan, gerçekten yapan spor insanlarına ihtiyacı vardır.

Son olarak iki çift lafımda Batman Belediyesi bünyesinde yer alan ve üzerine alınan kıymetli antrenörlere; beyler, bayanlar kafalarınızı gömdüğünüz o kumdan çıkartın, gittiğiniz park bahçe, mezarlıklar müdürlüğü, temizlik birimlerindeki işlerinizi orda olmanıza sebep olan spor insanı kimliğinize tercih etmeyin, başarılarınıza ve emeklerinize sahip çıkın konuşmaktan hakkınızı aramaktan çekinmeyin, meydanı boş bırakmayın.

Yoksa Batman spor kamuoyu böyle şovmenlerin pistine döner.

Belediyenin dolayısıyla halkın cebinden çıkan bütçeler heba olur, sizde ancak kahvehane köşelerinde 3-5 kişinin olduğu ortamlarda rüzgar yapar, atıp tutarsınız.

Sürçülisan ettiysek affola…

Kalın sağlıcakla…

Share
1920 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...
 • GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim. Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik. Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son ...