gap başlık

logo

21 Haziran 2021

MEMUR DEĞİL, İSVİÇRE ÇAKISI MÜBAREK…


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Merhaba değerli okurlar sizlere bugün öyle birinden bahsedeceğim ki şaşırıp kalacaksınız.

Bu kişiyi çok sordum, çok araştırdım ve elle tutulur bir kerameti olmamasına rağmen birçok “özelliğe” Sahip biri gibi gözüktüğü, gösterildiği kanısına vardım.

“Her yerinden ayrı bir özellik fışkıran birisi” İsviçre çakısı gibi mübarek.

Kendisi aslen Diyarbakırlı.

Hem Batman Gençlik ve Spor il Müdürlüğünde memur, hem eski hakem, hem Belediye spor müdürlüğünde görevli bir personel, hem belgesiz futbol antrenörlüğü yapıyor, hem erkek ve bayan voleybol antrenörü, hem basketbol koçu ve bunun yanında o an hangi spor dalı fotoğrafının içinde yer alırsa oranın bir parçası olabilen birisi, birde instagram fenomeni…

Ramazan İbrahim Onat, Gençlik Spor il müdürlüğünde görevli 657’ye tabi bir memur aynı zamanda kayyum belediyesinde spor işlerinde bir görevde yer alıyor.

Buradan da bir maaş aldığı söyleniyor yani çift maaşlı furyasından kendisi hakkını veriyorsa anasının sütü gibi helaldir yanlış anlaşılmasın, birde son olarak Efsane Diyarbakır spor ile yardımcı antrenör olarak anlaşmış, 1955 Batman Belediye Sporu abad etti orası eksikmiş oraya da el atmış.

Şimdi sayın yetkililere soruyorum devletten maaş alan bir memur nasıl oluyor da aynı anda iki ayrı yerde de daha çalışıyor, bu durum hangi kural, uygulama ve içtihat ile açıklanıyor, 657 ye aykırı değil mi?

Bir kişi aynı anda nasıl oluyor da bu kadar yerde olabiliyor?

Nasıl oluyor bu vatandaş ve bunun gibilerini böylesine idare ediliyor.

Bakıyoruz ki nerde bir başarı fotoğrafı varsa bu kişi gibileri o fotoğrafın tam göbeğinde poz veriyor ve her başarıyı üzerlerine alarak kendi reklam çalışmalarını yapıyorlar.

Batmanda ki diğer değerli spor insanlarının kabahati reklam yapmamaları her fotoğrafın içine girmemeleri midir?

Bu şahsın içinde yer aldığı Batman spor kamuoyunun hafızalarında yer alan son icraatı belgesiz olarak başına getirildiği ve kulübün eski borcu düşüldükten sonra 150-200 bin TL civarında masraf yapılarak lige hazırlanan 1955 Batman Belediye Sporu kafalarına göre Sayın Hulusi Şahin’e bile haber vermeden BAL ligine sokmamasıydı.

Bu kişinin başında hoca olarak yer aldığı takıma 3 ay boyunca 150-200 bin TL civarında masraf yapılmış oyuncu peşinatlarının bir bölümü verilmiş takıma lüks imkanlar sağlanarak kampa sokulmuş ve ani bir karar ile düşmenin olmayacağı ligde düşme ihtimali bahane edilerek takım lige sokulmamıştır, açıklanan sebepler çocuk eğlendirir cinsten, gitsinler bu hikayeleri etraflarındaki alkış tutmaktan eli nasır olmuş alkış ekibine anlatsınlar, bu kişilerden menfaati olmayan hiçbir sporsevere bu hikayeyi yut-tu-ra-maz-lar…

Şehrin spor lobisini çiftliğe çeviren kendileri ile alakası olmasa bile her başarı fotoğrafının içine giren bu gibi şahıslar, Batman sporunun üzerinden ellerini çekmelidir, Batmanın kendini öyle olmamasına rağmen RAMBO gibi donanımlı gösteren her yöne atılan tiplere değil, işini canla başla yapan, gerçekten yapan spor insanlarına ihtiyacı vardır.

Son olarak iki çift lafımda Batman Belediyesi bünyesinde yer alan ve üzerine alınan kıymetli antrenörlere; beyler, bayanlar kafalarınızı gömdüğünüz o kumdan çıkartın, gittiğiniz park bahçe, mezarlıklar müdürlüğü, temizlik birimlerindeki işlerinizi orda olmanıza sebep olan spor insanı kimliğinize tercih etmeyin, başarılarınıza ve emeklerinize sahip çıkın konuşmaktan hakkınızı aramaktan çekinmeyin, meydanı boş bırakmayın.

Yoksa Batman spor kamuoyu böyle şovmenlerin pistine döner.

Belediyenin dolayısıyla halkın cebinden çıkan bütçeler heba olur, sizde ancak kahvehane köşelerinde 3-5 kişinin olduğu ortamlarda rüzgar yapar, atıp tutarsınız.

Sürçülisan ettiysek affola…

Kalın sağlıcakla…

Share
1784 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • VASİYETLERDEN VE NASİHATLERDEN DERS ALMAK…

  18 Temmuz 2021 Yazar Makaleleri

  Şeyh Edabali, Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Gazinin kayınbabasıdır. Ve o dönemin en önemli din ve kanaat önderlerindendi.  Osman Gazi, devlet kurma aşamasına geldiğinde, Şeyh Edabali’ye danışır… Şeyh Edabali, tarihe altın harflerle yazılacak Nasihat ve Vasiyette bulunarak, Osman Gaziye devlet kurmasına onay verir... Nasihat çok uzun, ben bir bölümünü siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum. Umarım bu vasiyet ve nasihatlerden hepimiz kendimize düşen dersi alır ve ona göre hayatımıza bir çeki düzen veririz… Oğul; ...
 • KURBANI ANLAMAK VE YAŞAMAK…

  17 Temmuz 2021 Yazar Makaleleri

  Kurban bayramına yaklaştığımız şu kutsal günlerde, iman edenler büyük bir heyecanla dini (kurban kesmek) vecibelerini yapmak üzere hazırlıklarını sürdürüyor. Aslında kurban bir manasıyla adanmak anlamına gelir, İbrahim (as) yüce yaratana kendini adamasaydı oğlunu adayacak cesareti kendinde bulamazdı. Hal böyleyken ve öz evladını kurban etmeye çalışan İsmail (as) kıssası zihinlerimizde iken, bu yüce manayı anlamak için biraz daha çaba sarf etmemiz gerekmektedir. Evet, İbrahim ve İsmail (as) kıssalarında bizlere verilmek istenen mesaj sadec...
 • KADINLARIMIZA KIYMAYIN BEYLER…

  15 Temmuz 2021 Yazar Makaleleri

  Bir yılda sayısı üç yüze çıkan kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmez oldu. Namus kavramı altında işlenen cinayetler,  sonu gelmeyen tehditler ve psikolojik şiddetle birlikte kısıtlanan özgürlük... Sonumuz nereye gidiyor böyle? Türkiye’de bir kadının ayrılma ya da boşanma sonucu cinayet olmamalı… Sonu gelmeli artık bu vahşetin. Kadın özgür bir bireydir… Eril gibi oda özgür iradesiyle boşanabilir veya ayrılabilir utanmadan korkmadan… Aklım almıyor bu eşitsizliği bu adaleti. Türkiye’de kadın olmak bu kadar zor olmamalı… Artık...
 • METİN GÜRBÜZ’Ü TANIMADAN YORUM YAPMAYIN…

  13 Temmuz 2021 Yazar Makaleleri

  Bazen özellikle sosyal medyada birileri hakkında, yada bazı kurumlar hakkında yapılan paylaşım ve yorumları gerçekten bazen şaşkınla, bazen üzülerek, bazen de gülerek okuyorum… Bu mecrada Metin Gürbüz’ü birileri hedef tahtasına koymuş, tanıyan yada tanımayan birçok kişi de yorumlar yazmış… Öncelikle bol keseden atıp tutanlara bilgi amaçlı birkaç cümle söylemek istiyorum; Beğenirsiniz yada beğenmezsiniz Devlette İSTİSNAİ MEMURİYET denilen bir kadro var. Bu kadroyu genelde iktidar olan hangi siyasi parti olursa olsun, bunu kullanma hakkı...