gap başlık

logo

MELEKLER, ÜNİVERSİTEDE BULUŞTU

MELEKLER, ÜNİVERSİTEDE BULUŞTU

Batman Üniversitesi Sosyal Araştırmalar ve Aktiviteler Topluluğu’nun organize ettiği ‘Batman Üniversitesi Down Sendromlu Meleklerle Buluşuyor’ isimli program Merkez Kampüs Konferans Salonunda düzenlendi.

Programa Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, Down Sendromlu Melekler Okulu Müdürü Aysun Benice, Down Sendromlu Çocuklar ve aileleri, Üniversite personeli ve öğrencileri katıldı.

Down sendromlu çocukların engelli olarak değil, herkesten fazlası olan melekler olduğunu belirten Rektör Durmuş “Down sendromlulara yönelik farkındalık oluşturmak için Üniversitemizin yaptığı önemli ve anlamlı bu güzel etkinlikte emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Hayatımızın bir parçası olan bu meleklerimiz için elimizden geleni yapmalıyız. Onları koruyup kollamalı ve toplum olarak başarılarıyla gurur duymalı onları teşvik etmeliyiz” dedi. Kokteyl ve animasyon gösteriminin ardından program müzik dinletisi ile devam etti. Down sendromlu çocukların şarkı söyleyip, halay çektiği program; yaklaşık iki saat sürdü. Programın ardından Rektör Durmuş, Down Sendromlu Melekler Okulu Müdürü Aysun Benice’ye üniversite plaketi ve ayyıldız rozet takdim etti.

Üniversite, Meleklerle Buluştu (2) Üniversite, Meleklerle Buluştu (1)

Share
371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ