gap başlık

logo

02 Temmuz 2013

MedicalPark’ta Yönetim Krizi


Mansur Obut
mansurobut@mynet.com

Bilindiği üzere ilimizin ilk özel hastanesi Şifa Hastenesiydi. Bu hastane zamanla kurumsallaşarak ülkemizin önemli sağlık kuruluşlarından biri olan Medical Park ismini aldı ve yoluna bu isimle devam ediyor.

Bu hastaneyi yöneten ve çoğunluğu Batmanlı iş adamlarının yer aldığı yönetim kurulu, kazançlarından elde ettikleri gelirlerle Van, G.antep ve İzmir’de de hastaneler zincirini çoğaltarak başarı üstüne başarı elde etti…

Gerçi Van’daki hastane çeşitli nedenlerden dolayı kapatıldı ama diğer illerdeki yapılanmalarla Türkiye’nin başka illerine hastaneler kurma çalışmaları aralıksız devam etti.

Geçen hafta sonu çok sevdiğim ve değer verdiğim sağlık sektöründe çalışan bir arkadaşımın MedicalPark Batman grubu ile, merkezi İstanbul’da bulunan genel merkez yönetimi ile çok ciddi sıkıntılar yaşadığını öğrenince doğrusu şok oldum.

Arkadaşım, olayın ciddi boyutlara ulaştığını, Medical Park hastaneler gurubu genel merkezinin Batman yönetimi ile mahkemelik olduğunu söyleyince şaşkınlığım biraz daha arttı.

Evet MedicalPark hastaneleri genel merkezi, Batman grubunu uluslararası Hukuk mahkemesine vermiş. Neden ve niçinlerini teyid etmeden ve Batman grubuna zarar gelmemesi için şuan yazmak istemiyorum.

Ben gazetecilik görevim nedeniyle duyduklarımı teyit ettirmek üzere Medical Park Batman hastanesinden tanıdığım halkla ilişkiler müdürü Sayın Sabri Yıldız’ı aradım ama müsait olmadığını söyledi.  

Olsun, sorun değil…

Zaten yaşanan sıkıntılar mahkemeye taşınmış durumda. Lakin benim tahminlerime göre eğer genel merkez Batman grubuna ağır yaptırımlarda dahil olmak üzere mahkeme açmışsa, buna karşılık olarak Batman grubu, uluslararası hukuk mahkemelerini çok iyi bilen bir avukata milyarlarca lira para ödeyerek karşı hamle yapmışssa, demek ki ortada çok büyük nedenler var demektir.

Batman MedicalPark grubunun yaşanan gelişmelerden dolayı ciddi sıkıntı ve rahatsızlıklar çektiği bilinen bir gerçek… 

Heryıl Batmanda vergi rokertmenleri arasında ilk 3’e giren bir kurumu, yüzlerce insanımıza istihdam yaratan bir özel sektörü Batmanlılar olarak hepimizin sahip çıkması ve destek vermesi gerektiğine inanlardanım.

Çünkü MedicalPark Batman grubunun ilimize ve ülkemize olan katma değerini, sosyal, kültürel ve özelliklede ekonomik anlamda katma değerini göz ardı etmemek lazım.

Önümüzdeki süreçte yaşanan gelişmeleri, iddiaları, neden ve niçinlerini ilgili kişilerce teyit ettirdikten sonra yine buradan siz değerli okurlarımla paylaşacağım.

Umarım MedicalPark genel merkezi ile Batman gurubu arasında yaşanan bu sıkıntılar uzlaşma yoluyla çözülür ve olaylar tatlıya bağlanır..

Share
653 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...
 • GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim. Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik. Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son ...