gap başlık

logo

Macron’a tepkiler sürüyor

Macron’a tepkiler sürüyor

Memur-Sen Batman Şubesi, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un İslam’a ve Hz. Muhammed’e hakaret içerikli skandal ifadelerini kınadı.

Basın acıkması metnini okuyan Eğitim-Bir-Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin, “Sömürgenin merkezlerinden olan Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, son birkaç zamandır cinnete esir politikalarına bir yenisini ekleyerek, insanlığa rahmet olarak gönderilen, hatem-ül enbiya Hz. Muhammed Mustafa’ya ilişkin sözde karikatürlere fikir özgürlüğü adına sahip çıkması ve Müslümanları aşağılamasını tel’in ediyoruz. Son birkaç aydır, ısrarla İslam ve Müslümanlar üzerinden güç devşirmeye çalışan, deyim yerindeyse, aklını yitirmiş küresel emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron’u korku çemberi sımsıkı sarmış durumda…”

Bağdu: Cumhuriyet ebedidir ve ebedi kalacaktır

Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı Kasım Bağdu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

TGK Genel Başkanı Kasım Bağdu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) Genel Başkanı Kasım Bağdu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında şunları dile getirdi; “Binbir emekler ve savaşlar sonucu aziz milletimizin kurduğu ve bir evladı gibi büyüttüğü Cumhuriyetimiz 97 yaşında. Başta Mustafa Kemal Atatürk, Silah arkadaşları ve Ülkemizin cefakar milletinin gösterdiği onurlu ve imanlı mücadelesinin meyvesi olan Cumhuriyet, bağımsızlığımız en büyük sembollerindendir. Bu duygu ve düşünceler ile başta Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını Saygıyla anıyor, Aziz Şehitlerimize Rahmet diliyorum. Allah milletimize zeval vermesin…”

 

Share
264 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ