gap başlık

logo

MAÇIN ADAMI 12 NUMARA


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Evimizde bizim gibi 3.ligin gediklilerinden olan Kocaeli ekibi Darıca Gençlerbirliği takımını ağırladık, ve sahadan 90+4 te yine rastgele bir duran top golü ile 1 puanı kurtararak ayrıldık.

2 puan kaybettik demiyorum 1 puan kurtardık diyorum çünkü sahadaki oyuncular bu oyunla rakiplerinden ancak puan kurtarır ve ne yazık ki rakiplerden söke söke puan alacak oyun oynamıyorlar.

Bizim gibi ligden düşmemeye oynayan bir takım için bu durum çok vahim sonuçlar doğurur.

Sahada ilk 5-10 dk. dışında elle tutulur bir oyun oynamadık, o oyunda yine duran toptan gelen ve Ahmet Güven’in karambolde rastgele attığı golden sonra bitti gitti.

Oyunu deplasmanda oynayan bir takım gibi rakibe verdik. Takımda bir iki kişi dışında elle tutulur futbol oynayan adam yok.

Allahtan tribünde – 3 derece soğuğa rağmen 12.adam olarak yarasalar taraftar gurubu varda baskı kurup oynatmıyor rakipleri, yoksa sahadaki vatandaşlardan bu oyunla oda gelmez.

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bu takım bu oyunla bir yere varamaz tüm oyuncular acilen kendine gelmeli ve durumun ciddiyetini anlamalıdır.

Buradan transfer görüşmeleri sırasında etiketlerinde bulunan 1. ve 2.Lig kariyerlerine güvenerek kendini ağırdan satan futbolcu, arkadaşlarımıza sesleniyorum; Beyler düşüyoruz kendinize gelin ve bu takıma yakışacak bir mücadele koyun ortaya.

Bu taraftar nasıl ki sizi bu berbat oyuna rağmen destekliyor, yanınızda duruyorsa, kendinize geldiğiniz zamanda misliyle destekleyecek ve yanınızdaki 12 numaralı oyuncu, arkanızdaki itici kuvvet olacaktır.

Eleştirilerim kimseyi kırmak üzmek amaçlı değildir, sadece durumun güllük gülistanlık olmadığını ve kuru kuruya destek ile bir yere varılamayacağını göstermek adınadır, kimse şahsi algılamasın.

Her şey BATMAN PETROLSPOR içindir ve kimse bu takımdan büyük değildir.

Kalın sağlıcakla…

Share
897 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...
 • GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim. Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik. Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son ...